שתף קטע נבחר

אלי ישי: בעזרת השם, נכה את הסקרים

יו"ר ש"ס נאם בפני תומכי המפלגה ואמר כי גם בפעם הקודמת הסקרים טעו בשני מנדטים לרעת הסיעה. הוא הבטיח להמשיך לפעול "לקידוש שם שמים, ולמען השכבות החלשות". בבית היהודי הביעו שביעות רצון מהניצחון ב"דרבי הכתום"

ש"ס סירבה להצעות לבני, ובכך הביאה להקדמת הבחירות. הצעד הזה כנראה לא עזר לה במיוחד. המדגמים והסקרים צופים לש"ס נפילה של 2-3 מנדטים. יו"ר המפלגה, אלי ישי, עלה אמש (יום ג') לנאום בפני התומכים במטה בשכונת רוממה בירושלים. "גם בקדנציה הקודמת חזו לנו בסקרים 9 ו-10 מנדטים וסיימנו עם 12", אמר. "בעזרת השם, גם מחר בבוקר נקום עם 12-13 מנדטים".

 

 

כשנכנס לאולם נישא ישי על כתפי ההמונים, שקראו לכבודו "אלי, אלי". את נאומו פתח בדברי הודאה לאל, ואמר כי המפלגה תמשיך במטרות שהציבה לעצמה: "לקדש שם שמים, לחזק את התורה ואת היהדות ולדאוג כמפלגה חברתית יחידה לשכבות החלשות". עם זאת, ישי הצהיר כי המשימה הראשונה שתעמוד בפניו היא "להביא את גלעד שליט חי הביתה, ומהר".

 

הוא שיבח את המנהיג הרוחני של המפלגה, הרב עובדיה יוסף, וסיפר כי כשבאים לספר לו על תוצאות המדגמים הוא מבקש להמשיך לכתוב עוד פסק הלכה ועוד פסק הלכה, ולהמשיך ללמוד. "זו העוצמה של גדול הדור, השם ישמרו ויחיהו", אמר ישי.

 

הבית היהודי: הישג אדיר

יושב ראש "הבית היהודי", פרופ' דניאל הרשקוביץ, הגדיר הערב את תוצאות המדגמים כהישג אדיר, ותקף את אנשי האיחוד הלאומי: "לפני חודשיים התחלנו מאפס, אם לא במינוס, בגלל אותו פילוג חסר אחריות בציונות הדתית, שנבע ממניעים אישיים בלי שום אידיאולוגיה".


חגיגות ש"ס (צילום: דודי ועקנין)

 

למרות זאת, הרשקוביץ הדגיש כי הוא נכנס לפוליטיקה לשם האחדות, והבטיח שימשיך לפעול לשילוב כל הכוחות

בציונות הדתית. 

 

על הקמפיין שניהלה מפלגתו מול הליכוד, שלבסוף איבד את הבכורה, אמר היו"ר: "אנחנו לא נגסנו בליכוד אלא רק החזרנו חלק מן הקולות הדתיים שהוא נגס מאיתנו". בהמשך הבהיר כי מפלגתו לא שוללת איש, ולכן גם לא שוללת כניסה לממשלה בראשות ציפי לבני, "אם קווי היסוד שלה יעלו בקנה אחד עם מצע המפלגה המאוד ברור שלנו - כולל בנושא ארץ ישראל".

 

בנאום בפני פעילים אמר הערב זבולון אורלב: "אני בטוח שאנחנו נהיה כוח משמעותי בהובלת המדינה, כמו שהבטחנו. יש לנו עניין גדול מאוד לשרת את המדינה, ולהחזיר את הציונות הדתית למרכז הבמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. המטרה - גלעד שליט
צילום: דודי ועקנין
הרשקוביץ. החזרנו קולות מהליכוד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים