שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בלי אוזניות: Jamo i200 – תיבת נגינה ל- iPod

  Jamo i200 היא מערכת עם שלט המתחברת ל-iPod או iPhone במקום האוזניות, ומציעה צליל איכותי. עדיין לא מדובר בחיית דיסקוטקים

  פעם שלטו הקלטות ביד רמה, והנגן הפופולרי היה רדיו טייפ במבנה שכולל דלת לקלטת במרכז המכשיר ושני רמקולים, אחד בכל צד. היום כבר לא מוכרים את הסלילים המגנטיים המשמשים כאמצעי אחסון מוזיקה - נגני זיכרון הפלאש הם ששולטים בשוק.

   

  בדומה לנגני הטייפ של פעם, כך גם ה- Jamo i200 עשוי "קופסה" יחידה הכוללת זוג רמקולים, האחד מימין והשני משמאל. את נגן ה- iPod או iPhone מחברים לתחנת העגינה במרכז המכשיר בכדי להאזין למוזיקה. התצורה הכללית מעלה אמנם תחושות נוסטלגיה, אך העיצוב מודרני לחלוטין עם קווים ישרים ונקיים כמו גם שני הצבעים איתם ניתן לקבל את המערכת: לבן או שחור.

   

   

  ה- i200 כולל אפשרות נוספת עליה לא חשבנו בעבר - תליה של הנגן על הקיר. כראוי למערכת מודרנית, גם דגם זה מגיע עם שלט מעוצב בקו מעוגל, כאשר הוא אינו בשימוש ניתן להציב אותו בעמידה: רעיון מקורי שמקטין במשהו את האפשרות שהשלט יעלם מהעין ויאבד. שלט חביב זה מאפשר לשלוט על הפעולות העיקריות כגון התקדמות בין שירים, עצירה, ניגון ושליטה על עוצמת הקול.

   

  לאורך הבדיקה השלט עבד היטב, ללא בעיות קליטה. מדובר בדרך הנוחה יותר להפעלת המכשיר, למרות אפשרות שליטה נוספת בדמות כפתורי הפעלה שמצויים בצד המערכת.

   

  מי צריך אוזניות?

  נגני MP3 ניידים מגיעים עם אוזניות, אך מה קורה כאשר אנו מבקשים להנות ממוזיקה ללא עול האוזניות או כאשר רוצים להיות חברותיים ולחלוק אותה עם החברים? מערכת זו מספקת לנו את האפשרות לכך.

   

  יש ללחוץ קלות על החלק המרכזי ב- i200 , להחליק את ה- iPod אל התושבת ואנו מוכנים לשמוע מוזיקה. אם ברשותכם גם נגנים מתוצרת חברות אחרות (מלבד אפל), ניתן לחברם דרך כניסת 3.5 מ"מ, בנוסף לכניסה זו ישנה גם יציאת 3.5 מ"מ להעברת המוזיקה אל מכשיר נוסף. אפשרות לסאב וופר: למערכת ה- i200 ניתן להוסיף גם סאב וופר בעבור הרחבת תחום התדרים ונפח הצליל, אך בביקורת זו לא נבדק נושא זה.

   

  הרושם הכללי בהאזנה לשיר של איטליז הוא של צליל מפורט ומאוד ברור לאוזן, שאינו נמרח או מטשטש. צלילי המוזיקה יוצאים אל מעבר לגבולות המערכת, אך החלל אותו היא ממלאת נמצא ברדיוס קרוב למדי. ה- Jamo i200 אינה מפספסת שום צליל, הכל ברור ומדויק. מה שמפריע מעט לאווירה הינו חוסר הנפח בתחום הנמוך. הצמדת הנגן לקיר והאזנה ממרחק קרוב יותר משפרים את המצב, אך עדיין אני מרגיש מחוץ לתמונה.

   

  איכותית, אבל לא חיית דיסקוטקים

  מערכת ה- i200 קטנה במימדיה, אך מפתיעה בפרוט מצוין של המוזיקה ואופי צליל נקי. היא חסרה את תחום התדרים הנמוך ומיועדת להאזנה מטווח קרוב (על שולחן עבודה, למשל), או עבור מוזיקת רקע שאינה אמורה למלא חלל סלון גדול.

   

  עבור מי שמבקש להאזין למוזיקה בכיף וללא אוזניות, או שרוצה לחלוק את צלילי הנגן עם חברים, דגם ה- i200 מהווה פתרון מוצלח כל עוד לא מצפים ממנו להיות חיית דיסקוטקים אימתנית.

   

   

  יתרונות: צליל מפורט, אפשרות להוסיף יחידת באס חיצונית, קטנה, מעוצבת ופשוטה לשימוש.

  חסרונות: חוסר בתחום התדרים הנמוך, בימת צליל קטנה יחסית .

  שורה תחתונה: לא חיית דיסקוטקים

   

  מחיר: 1,290 ש"ח

   

  אחריות: טופ אודיו

  קישור: דף מוצר באתר יצרן

   

  דגם ה- Jamo i200 תומך בכל סוגי ה-iPod וגם בדגם iPhone הקודם.

  ניתן להשתמש גם עם דגם iPhone 3G, אך ללא אפשרות טעינת סוללה דרך התושבת.

  השירים הוכנסו בפורמט ברירת המחדל של iTunes שהינו ACC ב-128Kbps (על מנת לבצע בדיקות בתנאי שימוש נפוצים).

  גודל חלל האזנה: רוחב 3 מטרים, אורך 3 מטרים, תקרה בגובה 2.65 מטרים.

   

  מפרט טכני

  מערכת 2.1 ערוצים

  שני רמקולים 2-way, וופר 2.75 אינטש, טוויטר 0.5 אינטש.

  משקל 3 ק"ג

  מימדים: רוחב 380 מ"מ, גובה 125 מ"מ, עומק 95 מ"מ

  טווח תדרים 20Khz-120Hz

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים