שתף קטע נבחר

"הסנהדרין": לבטל חוקים המנוגדים לתורה

בהודעה שפרסמה קבוצת רבני הימין בעקבות הבחירות נקראות המפלגות הדתיות לפעול יחד לחקיקה תורנית: שדרוג מעמד הרבנות הראשית, הגבלת סמכויות בג"ץ וקידום "חוק שבות לקרקעות". ואילו תיקים צריך לדרוש בממשלה הבאה?

תוצאות הבחירות מצביעות על 23 מנדטים למפלגות הדתיות והחרדיות. האם הן יקימו חזית מאוחדת שתתרגם את הכוח הפוליטי להשפעה ניכרת בממשלה הבאה? רבני ה"סנהדרין" פרסמו הודעה בעניין הבחירות, ובה נקראות מפלגות המייצגות "בוחרים יראי שמים" - ש"ס, יהדות התורה, האיחוד הלאומי והבית היהודי – "להאיר פניהן ולוותר אחת לרעותיה בכל שאפשר כדי שתוכלנה להתאגד למען מטרותיהן התורניות המשותפות".

  

בראש סדר העדיפויות מציגים הרבנים "חינוך יהודי שורשי לילדי ישראל, משפט יהודי, אהבת ישראל ושמירה על קדושת המחנה וצבא ישראל", והם משוכנעים כי בשיתוף הפעולה יהיה קידוש השם שייתן את אותותיו גם בנושאי בטחון, כלכלה ומצוות התלויות בארץ. ב"סנהדרין" ממליצים למפלגות הדתיות לדרוש את תיקי החינוך, המשפטים והפנים, שלהבנתם קודמים לכל עניין חברתי או כלכלי, וכן להעלות רעיונות לסדר היום הציבורי בתחום חוקי היסוד. 

 

בהמשך מפרטים הרבנים ומסמנים יעדים בתחום החקיקה התורנית – "חוק יסוד ה תורה לפיו כל מעשה חקיקה ומשפט המנוגד מהותית לתורה בטל מעיקרו, הפיכת הרבנות הראשית לאי תלותית בפוליטיקה ובפוליטיקאים וקידומה למעמד של בית משפט של כל העם היהודי, חוק שבות לקרקעות - קרקע שנמצאת בריבונות העם היהודי בתחומי ארץ ישראל היא חלק ממדינת ישראל, ותיקונים בחוק יסוד השפיטה, סמכויות היועץ המשפטי, בג"ץ ומינוי שופטים".

  

על פי "הסנהדרין", האות משמים על הבחירה הנכונה שעשו האזרחים כבר ניתן, ובהודעתם נכתב כי "בית הדין של 'הסנהדרין' מברך את עם ישראל בברכות שמים מעל, שניכרו בירידת הגשמים ביום הבחירות, בבחירתו של עם ישראל בייחודו הסגולי הגובר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
מליאת הכנסת. חקיקה תורנית?
צילום: יואב גלאי
מומלצים