שתף קטע נבחר

היום: שנה לחיסול מורנייה - צה"ל בכוננות

בצבא נערכים לפיגוע נקמה של חיזבאללה, בעיקר בגבול הצפון. גורמים ביטחוניים: בחיזבאללה חוששים מתגובה ישראלית וחושבים היטב אם כדאי להם לפעול

דריכות במערכת הביטחון לקראת יום השנה לחיסולו של עימאד מורנייה. בצה"ל תימשך הכוננות שהוכרזה בימים האחרונים, בעיקר בגבול הצפון, על מנת לקדם כל אפשרות שהחיזבאללה ינסה לבצע פיגוע נקמה נגד ישראל, סביב יום השנה לחיסולו של בכיר הארגון, החל היום (ה').

 

עם זאת, על פי ההערכה במערכת הביטחון, המוטיבציה של החיזבאללה  

אינה מתרכזת דווקא ביום השנה בדיוק - והארגון עשוי לפעול גם במועד אחר. ישראל הכחישה באופן רשמי כל קשר להתנקשות, באמצעות פיצוץ מטען ברכבו בדמשק, בפברואר 2008.

 

לדברי גורמים ביטחוניים, במקביל להיערכות לאפשרות של פיגוע בגבול הצפון, נמשכת גם הכוננות ביעדים ישראליים ברחבי העולם. בשבועות האחרונים נעשו מספר מהלכים על מנת לשבש ולסכל ניסיונות של גורמי טרור להוציא לפועל פיגוע מעין זה ביעד אירופאי. "בחיזבאללה רואים את ישראל כאחראית לחיסולו של מורנייה, ושמו לעצמם יעד לנקום את מותו", אומרים הגורמים. "כל הגורמים הרלוונטיים ערוכים בהתאם כבר זמן רב. כוננות זו תימשך גם בעתיד, על פי הערכות מצב שנקיים".

 

גורמי ביטחון שונים בישראל השלימו באחרונה היערכות רחבת היקף לאפשרות של נקמה מצד חיזבאללה. לצד אזהרת המסע החמורה שפורסמה לקראת יום הציון לחיסול, גם הוחמרה האבטחה על בכירים.

 

כפי שפורסם ב-ynet, חברי ועדת השרים לענייני השב"כ אישרה לאחרונה להגביר

את האבטחה בחו"ל על ארבעה חברי כנסת בעלי רקע ביטחוני: שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ, השר לשעבר לעניינים אסטרטגיים אביגדור ליברמן, יו"ר ועדת חוץ וביטחון צחי הנגבי, וחבר הכנסת יצחק בן ישראל.

 

למרות ההיערכות, הגורמים מסייגים ומוסיפים כי בחיזבאללה חוששים מתגובה ישראלית לכל התפתחות, בעיקר בגבול הצפון, והדבר מוביל את ראשי הארגון לחשוב היטב האם כדאי להם לפעול, ומה תהיה המשמעות של כל פעולה מצדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימאד מורנייה
צילום: רויטרס
החיסול
צילום: AFP
חסן נסראללה בהלוויית מורנייה
צילום: AFP
מומלצים