שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נבחנת בניית דוכן מותאם לח"כ בכסא הגלגלים

  בכנסת נערכים לאפשר למשה מטלון מישראל ביתנו, חבר הכנסת הנבחר המרותק לכיסא גלגלים, להשתתף בעשייה הפרלמנטרית ללא קושי. מנכ"ל הכנסת: נשמש דוגמה ומופת

  הכנסת תהיה מונגשת: לדוכן הנואמים ההיסטורי במליאת הכנסת צפוי להתווסף בקרוב, ככל הנראה, דוכן נואמים נוסף - נמוך יותר - שיותאם במיוחד לחבר הכנסת החדש משה (מוץ) מטלון ממפלגת ישראל ביתנו - כך נודע ל-ynet.

   

  מטלון, לשעבר יו"ר ארגון נכי צה"ל, הוא נכה המרותק לכיסא גלגלים, ובכנסת נערכים בימים אלה כדי לאפשר לו למלא את תפקידו כמחוקק ללא קשיים. בין היתר, נבחנת בכנסת האפשרות להתקין דוכן נואמים נמוך ומיוחד שיותאם אישית לח"כ מטלון.

   

  בנוסף, מתכוונים בכנסת להעניק למטלון את אחת משתי הלשכות המיוחדות המותאמות לנכים, שנבנו לאחרונה באגף הוועדות החדש. הלשכות קרובות באופן יחסי לאזור הוועדות החדש - והדבר יקל על מטלון לנוע בין ישיבות הוועדות השונות. באחד מהחדרים הללו ישב עד לאחרונה ח"כ לשעבר אברהם רביץ ז"ל, שבימיו האחרונים בבכנסת נעזר בכיסא גלגלים. הכנסת מתכוונת להעניק למטלון גם רכב מיוחד שיותאם לנכים, או לחלופין - לממן עבורו החזקת רכב שכזה.

   

  "יצרנו קשר עם מר מטלון וזימנו אותו לפגישה בתחילת השבוע הבא, כדי להתאים עבורו כל מה שנדרש במשכן", אמר ל-ynet מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב. "אני באופן אישי מתכוון לדאוג לכל צרכיו של מר מטלון, על בי בקשותיו. אשר לדוכן הנואמים - בשל העובדה שמר מטלון מרותק לכיסא גלגלים, והעלייה לדוכן הנואמים בכנסת אינה אפשרית בצורה זו, אנו נבחן כל אפשרות יחד איתו, על מנת למצוא
  את הפתרונות הטובים ביותר, ולתת לו את ההרגשה הטובה והנוחה ביותר שאפשר. הכנסת צריכה להוות דוגמא ומופת לכל מה שקשור לנגישות לנכים - וכך יהיה".

   

  מטלון עצמו אמר: "העובדה שיש חבר כנסת נכה הרתוק לכיסא גלגלים, זו אמירה חברתית - מסר לציבור הנכים שגם נכה הרתוק לכיסא גלגלים יכול להגיע למקום שבו מקבלים החלטות. אני מקווה שאני לא הנכה האחרון. אני שמח להיות הנכה הראשון. אם זה יכול לשמש אתגר לאנשים נוספים, אני בהחלט חושב שהשגנו חלק מהמטרה. אני שמח שהכנסת תונגש, ואני מקווה שהיא תהיה דוגמא למקומות ציבוריים אחרים. אשר לדוכן הנואמים - בוודאי שצריכה להיות עלייה מסודרת ודוכן נואמים נמוך יותר, המתואם לאנשים עם מוגבלות כמו שלי. כשהייתי בארגון נכי צה"ל בנינו 'פודיום' נמוך יותר כדי שיתאפשר לי ולאחרים לנאום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  ח"כ משה מטלון. "מקווה שאני לא הנכה האחרון"
  צילום: שאול גולן
  נערכים לשינויים. מליאת הכנסת
  צילום: דודי ועקנין
  צילום: דודי ועקנין
  בלשניקוב. מתכוון לדאוג באופן אישי
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים