שתף קטע נבחר

סרקוזי: חופשת לידה ארוכה מדי תפגע בנשים

הנשיא הצרפתי הרגיז את ארגוני הנשים כשהציע לקצר את חופשת הלידה בטענה שהיא פוגעת בסיכויי ההצלחה המקצועיים של יולדות בארצו. "תקופת הפסקה כה ארוכה מהווה פעמים רבות בזבוז זמן", טען סרקוזי

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, טען אמש (יום ו') כי יש לשקול את קיצור חופשת הלידה בארצו בטענה כי חופשה ארוכה מדי עלולה לפגוע בקריירה של הנשים הצרפתיות.

 

בפניה לארגונים למען המשפחה בצרפת טען הנשיא כי היה שמח לראות יותר אמהות משקיעות שעות רבות יותר בעבודתן, מאשר כאלה המחליטות לקטוע לחלוטין את הקריירה שלהן לאחר הלידה.

 

לדברי סרקוזי, חופשת הלידה הנדיבה לה זוכות האמהות בצרפת עשויה לחבל בהתפתחות הקריירה המקצועית שלהן. "תקופת הפסקה כה ארוכה מהעבודה מהווה פעמים רבות בזבוז של זמן", אמר סרקוזי. "חופשות ארוכות פוגעות במהלך הקריירה, ומשמעות הדבר עשויה להיות פחות הזדמנויות לקידום והצלחה מקצועית עבור נשים", הסביר.

 

על פי החוק בצרפת, יולדות זכאיות לחופשת לידה בת 16 שבועות בתשלום. צרפת היא המובילה מבין מדינות אירופה באורך חופשת הלידה, וגם שיעור הילודה בה נחשב גבוה יחסית: שני תינוקות ויותר לכל אישה.

 

עם זאת, המעמסה הכלכלית שמהווה חופשה כה ארוכה על הממשלה מסתכמת ביותר מ-80 מיליון אירו בשנה, סכום שהנשיא היה שמח לחסוך מתקציב המדינה.

 

אין זו הפעם הראשונה שממשלו של סרקוזי מסתבך עם ארגוני נשים ומשפחה בצרפת: לפני כמה חודשים נמתחה ביקורת ציבורית חריפה על התנהלותה של שרת המשפטים, ראשידה דאטי. השרה התייצבה לישיבת ממשלה חמישה ימים בלבד לאחר לידת בתה הבכורה - שזהות אביה נשמרת בסוד.

 

ארגוני הנשים טענו כי דאטי כי מתנהגת ב"חוסר אחריות" ומהווה דוגמא רעה לנשים בצרפת, משום שחזרתה המהירה לעבודה

 עשויה להפעיל לחץ על נשים אחרות, שזה עתה ילדו, לשוב בתוך כמה ימים בלבד לעבודתן.

 

גם הציבור הצרפתי סבר שדאטי זקוקה לחופשה נוספת כדי להתאושש מהניתוח הקיסרי שעברה: 56 אחוזים מהציבור טענו כי השרה שבה מהר מדי לשגרה בסקר שערך אחד העיתונים בצרפת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בזבוז של זמן. סרקוזי
צילום: AP
מומלצים