שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חדר לארבעה במקום לחמישה? איסתא תפצה
  התובע הזמין חבילת נופש לאנטליה, וסוכם כי ישוכן בחדר המיועד לחמש נפשות. בפועל, החדר שקיבל התאים לארבע נפשות בלבד. בית המשפט: איסתא תפצה אותו באלפיים שקל

  התובע הזמין מאיסתא חבילת נופש משפחתית מסוג "הכל כלול" בת שישה ימים באנטליה לרגל בר המצווה של בנו בעלות של 5,780 דולר. במסגרת ההזמנה סוכם שהתובע ישוכן בקלאב "קרמלין פלאס" בחדר דופלקס המתאים למשפחת התובע המונה חמש נפשות. למרות זאת, כאשר הגיע למלון, גילה התובע כי החדר שקיבל מיועד לארבע נפשות בלבד.

   

   

  בנוסף, טען התובע כי קיבל את החדר באיחור, כי חלק מהפעילויות במלון לא היו כלולות בחבילת הנופש, וכי למרות ששילם 1,500 דולר עבור יום נוסף, נאלץ לפנות את החדר ב-12:00. בגין כל אלה, דרש התובע פיצוי של תשעת אלפים שקלים.

   

  איסתא טענה, כי היא מתווכת בין הנוסעים ובין ספקי שירותי התיירות השונים, ואינה אחראית לביצוע שירותי התיירות בפועל, וכי חברת "השטיח המעופף" - ספקית השירות, היא האחראית לנזקי התובע, ככל שנגרמו כאלה. חברת השטיח המעופף טענה, כי בית המלון הוא האחראי הבלעדי לשעת קבלת חדרים ופינוים, וכי לידיעתה, החדר שהזמין התובע מותאם לשהייה של חמש נפשות ואף יותר.

   

  חדר לא מתאים  

  השופט זכריה ימיני מבית המשפט לתביעות קטנות ברמלה קבע, כי איסתא הפרה את תנאי החוזה עם התובע, בכך שלא יידעה אותו כי החדר שהזמין אינו מתאים לשהייה של חמש נפשות, כפי שאף עולה מהנתונים המופיעים באתר האינטרנט של המלון. עוד נקבע, כי למרות שאיסתא פועלת כמתווכת, אחריותה זהה לזו של הספק מאחר והתובע פנה אליה ישירות לצורך סגירת העסקה.

   

  השופט קבע, כי התובע אינו זכאי לקבל את מלא התמורה ששילם כתוספת עבור לילה נוסף, היות והתובע ומשפחתו אכן לנו במלון ושהו בו עד שעות הצהריים, וכי לא הוכחה טענת התובע כי הוציא הוצאות עבור פעילויות אשר לא היו במסגרת "הכל כלול".

   

  נקבע, כי איסתא תפצה את התובע באלפיים שקלים בגין עגמת הנפש שנגרמה לו עקב קבלת חדר שאינו מתאים לשהייה של חמש נפשות, וכן תשלם לו 300 שקלים עבור הוצאות משפט. השטיח המעופף חויבה להשיב לאיסתא מחצית מסכומים אלו.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים