שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  5.5 מיליון שקל להפקות קולנוע בירושלים
  קרן הקולנוע והטלוויזיה ירושלים תתמוך בשנת פעילותה הראשונה ב-22 הפקות שעוסקות בבירה או מצולמות בה

  22 פרויקטים קולנועיים וטלוויזיוניים יזכו לתמיכה של 5.5 מיליון שקל מטעם קרן הקולנוע והטלוויזיה ירושלים. הפרויקטים נבחרו מתוך יותר מ-170 הצעות שנבחנו על ידי ועדת יועצים.

   

  מטרתה של הקמת הקרן הירושלמית החדשה לקדם עשיית סרטי עלילה וסדרות דרמה בירושלים. תקציב הקרן הוא ממשלתי ופעילותה משותפת לעמותת הקרן ולרשות לפיתוח ירושלים, האחראית על ניהול הפרויקט.

   

  חלקו הארי של התקציב, סכום של 4.8 מיליון שקל, יחולק בין הפרויקטים שיזכו בתמיכה במסגרת מסלול הפקת סרט קולנוע באורך מלא.

   

  רשימת הפרויקטים הנבחרים במסלול זה כוללת את: "הדילרים", סרט פשע שיביים עודד דוידוף על שני חברים משכונת רמות שעובדים בפיצרייה וחולמים לעשות את 'המכה' של חייהם. את התסריט כתבו במשותף רני דוידוף ושגיא אזולאי ואת הסרט יפיק מרק רוזנבאום; ניר ברגמן עיבד ויביים את "ספר הדקדוק הפנימי" של דויד גרוסמן על נער בן 10 שגופו מסרב להתפתח. את הסרט יפיק אסף אמיר; איה סומך תביים את "סחורה פגומה" על פי תסריט של מיכל ויניק, שבמרכזו בן למשפחה חרדית שהתפקר וחוזר אחרי עשר שנים של גלות חילונית בצרפת לבית הוריו במאה שערים. את הסרט מפיקים יואב רועה ואורית זמיר; ערן ריקליס יביים את העיבוד של נוח סטולמן לספרו של א.ב יהושע, "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש", שבמרכזו מסעו של אדם לארץ רחוקה כדי להשיב את אנושיותה של אישה שמעולם לא הכיר; שמי זרחין כתב ויביים את "אבניבי", קומדיית מסע אירונית על שלושה אחים שמחפשים את זהותם בירושלים, פריז, מרסיי ואלג'יר בהווה ובעבר.

  את הסרט יפיק אילון רצ'קובסקי; תאופיק אבו ואיל כתב ויביים את "התפוררות", סרט שבמרכזו זוג בורגנים מזרח ירושלמי במשבר זוגיות עמוק. את הסרט מפיק אמיר הראל.

   

  13 פרויקטים יזכו השנה לתמיכה של 40 אלף שקל במסלול של פיתוח תסריט לסרט עלילתי. הפרויקטים הם: "אני יונה" של דיטה גרי, טלי שלום-עזר, דקלה ברקאי ויונתן ארוך; "רוזה מקטמון ח'" של רונן מנחם, "סאדה" של חליל אפרת ושחר כהן, "נוני" של שלומי אלקבץ ויובל אהרוני; "משפחת חמישה" של אריאל בנבג'י; "סטאבאט מאטר" של טובה וענת אשר; "עשרת ימי תשובה" של שרית חיימיאן; "המורה לעוד" של אופיר דרעי; "שבעה נקיים" של רעות אקשטיין; "קפה שוק" של דניאל אביצור; קברט תנ"ך" של חורחה גורביץ ואשרה שוורץ; "רצח בהייאט" של עידו סוסקולני ונעם קפלן ו"התום האחרון" של ציביה ברקאי.

  מסלול פיתוח סדרת טלוויזיה יעניק השנה תמיכות לשלושה פרויקטים בסכום כולל של 120 אלף שקל. הפרויקטים הנבחרים במסלול זה הם "מטמונים" של אלעד חן, עמרי לוי ומיכה שגריר; "לקחת את ירושלים בהליכה" של יעד בירן ואהוד זקבך ו"צ'ס קלאב" של מתן שיינמן.

   

  בוועדת הבחירה, שבחנה את ההצעות שהתקבלו, חברים השנה הבמאים אורי סיון, דני וקסמן, יוסף פיצ'חדזה ועמליה מרגולין, עורכת הסרטים טלי הלטר-שנקר, המפיק אודי ירושלמי, הסופרים דורית רביניאן וסייד קשוע, התסריטאית תמר מרום, ראש מחלקת הקולנוע במכללת ספיר ד"ר דפנה סרינג והעיתונאי שלמה פפירבלט.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 2
  ברגמן. בין הזוכים במסלול הפקת פיצ'ר
  צילום: ערוץ 2
  לאתר ההטבות
  מומלצים