שתף קטע נבחר

היטלר מוחה על חניה ביוטיוב - ניצולי השואה מוחים

סרטון ביוטיוב בו דמותו של היטלר מתלוננת על מצוקת החניה בתל-אביב, פגעה ברגשות ניצולי השואה. ארגון הגג של הניצולים מיהר לשלוח להנהלת YouTube דרישה להסרת הסרטון

"כל מי שגר בתל-אביב ויש לו חנייה פרטית או שאין לו אוטו שייצא מהחדר", מבקש היטלר מפקודיו, לפני שהוא פורץ בצעקות זעם על עיריית תל-אביב שרשמה לו דו"ח חניה על סך 250 שקלים - זאת בסרטון הומוריסטי ב-YouTube שזכה לכ-18,000 צפיות. עכשיו יוצאים ניצולי השואה במחאה, ומבקשים מהנהלת האתר להוריד את הסרטון לאלתר, כי הוא

פוגע ברגשותיהם.

 

למרות שיוצרי הסרט ציינו באופן מפורש שמדובר בסאטירה, וציינו ש"הוא מבטא דברים בקיצוניות מסויימת, מציג "מציאות קיצונית" ומשתמש בסיטואציה ודמויות מסוימות שמטרתן להעצים את הקונטרסט הקומי... יש להתייחס אליו בהומור בלבד", שלח נח פלוג, יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה, דרישת הסרה וציין: "סרט זה פוגע ברגשות ניצולי השואה".

 

מרכז הארגונים של ניצולי השואה, שהוא למעשה ארגון הגג של הניצולים, קיים מוקדם יותר היום (ג') פגישה במשרד ראש הממשלה. "ניצולי שואה שהגיעו לפגישה בירושלים צפו בחומר ופשוט הזעזעו, ואמרו שהם לא מאמינים שישראלים יהודים עשו דבר כזה, לא יאומן", אמר ל-ynet גורם בארגון.

 

"שימוש ציני בסמלי השואה"

"שימוש ציני בדברים שקשורים לסמלי השואה הוא לא תקין, הגיע הזמן שזה יפסק", הגורם הוסיף: "צריך להוריד את הנושא של שואה מקטעים כאלה, גם סאטיריים. זה מאוד פוגע ברגשות הניצולים, יש כאלה שלוקחים את זה באופן מאוד קשה, יש כאלה שזה מחזיר אותם לכל מיני תמונות ומאורעות. צריך לזכור שמדובר באנשים מבוגרים שעברו חוויות טרמאוטיות, לא יאה שזה יהיה במקומות כאלה".

 


מה יעזור לי נתיב שלישי? מתוך הסרטון

 

היטלר מתעצבן הרבה ברשת

סרטונים דומים, המשתמשים בדמותו של היטלר, הפכו לתופעת רשת נפוצה: כל הסרטונים משתמשים בקטעים מתוך הסרט הגרמני "הנפילה" (Der Untergang), המתאר את הימים האחרונים בחייו של היטלר. הסרטונים מלבישים על הדיאלוג הגרמני תרגומים מזוייפים שונים, שהופכים את משמעות הסרט המקורי, והופכים את היטלר לסוג של נרגן, המתרעם על תופעות מרגיזות שונות ומשונות.

 

כך למשל, היטלר מתעצבן על הבעיות הרבות ש-Windows Vista גורמת במחשב שלו, או על כך שהוא לא יכול להשתמש בבדיחות גזעניות. בסרטון אחר, הוא מתרעם על הקושי

של שירות בעתודה האקדמית ובסרטון נוסף,  נחרד היטלר מתוצאות תוכנית הריאליטי "האח הגדול", וקורא לזוכה שפרה "כלבה מטומטמת".

 

הסרט הנוכחי, בו היטלר מגיע למסקנה שעם מצב החנייה בתל-אביב, עדיף לעבור לגור כבר בפתח-תקוה, זכה לתגובות רבות באתר. "אתם לא מתביישים להגיד שזה גדול ושזה מצחיק!? ששה מיליון יהודים נרצחו בגלל האיש הזה, ואתם צוחקים מסרט שעשו ברמה של זלזול בנו? לא פלא שיהיו ארצות בעולם שיכחישו את השואה תראו איך אתם צוחקים מזה וזה מה שכולם רואים! את ההתנהגות שלכם!" כותב בכעס הגולש barushben3. 

 

מהצד השני, גולשים רבים מצאו את הסרטון כמצחיק מאוד. "אחר הדברים היותר מצחיקים שיצא לי לצפות בהם לאחרונה", כתב endendros, וגולש אחר המכנה את עצמו hatisidratas אף הוסיף: "כמעט נחנקתי מרוב צחוק! זה סכנה ליהודים הסרטון הזה".

 

האם גוגל תוריד את הסרטון?

אתר YouTube, בבעלות חברת גוגל, מארח סרטונים רבים שמועלים על ידי הגולשים, ויוצרים לעיתים קרובות אמוציות בקרב הצופים. האתר מאפשר לגולשים לסמן סרטונים פוגעניים, ומוריד לעיתים קרובות סרטים בעיתיים (לעיתים באופן זמני בלבד).

 

כך, למשל, הורדו מהאתר באופן זמני סרטונים של דובר צה"ל בזמן מלחמת עזה, לאחר שסומנו כפוגעניים. גוגל מוסרת כי "מאחר ומדי דקה מועלים לאתר YouTube כ-13 שעות של סרטונים, אנו סומכים על קהילת הגולשים שתפעל בהתאם לכללים המנחים של האתר ותסמן (FLAG) תכנים אותם הם מוצאים כפוגעים. אנו עוברים על כל אותם סרטים שסומנו על ידי הגולשים, ובמידה ומצאנו כי אכן תכניהם מפרים את כללי האתר אנו מסירים אותם במהרה, תוך פחות משעה בממוצע".

 

"גוגל אינה הפוסק המרכזי בנוגע לפרסום תכנים ברשת ואסור שתהפוך לכזה", אמר בעבר מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, בכנס של הארגון הליגה נגד השמצה: "...אני מאמין גדול בערכי הליגה נגד השמצה, לפיהם ניתן למנוע קיצוניות - אך באמצעות ויכוחים ודיונים שקולים", הוא הוסיף, בהתייחסו לתוצאות החיפוש בגוגל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היטלר עצבני, הפעם על בעיות החניה
מומלצים