שתף קטע נבחר

איטליה: מאסר לבריטי שקיבל שוחד מברלוסקוני

עורך דין בריטי נידון לארבע וחצי שנות מאסר לאחר שהורשע כי קיבל מראש הממשלה האיטלקי כסף כדי לשקר בשני משפטים. ההליכים נגד ברלוסקוני הוקפאו בעקבות חוק החסינות שהעביר

בית משפט בעיר מילנו גזר היום (ג') עונש של ארבע וחצי שנות מאסר על עורך הדין הבריטי דיוויד מילס, בגין שחיתות. מילס הורשע בכך שקיבל בשנת 1997 סכום של 600 אלף דולר מראש הממשלה האיטלקי, סילביו ברלוסקוני, בתמורה למתן עדות שקר לטובתו בשני משפטים שהתנהלו נגדו.  

 

ברלוסקוני הואשם אף הוא בפרשה, ואולם משפטו הוקפא בעקבות חוק החסינות שהוביל. ממשלתו הציגה בראשית ימיה, ביולי אשתקד, חוק שמעניק חסינות לראש הממשלה, נשיא המדינה וראשי הבית העליון והתחתון של הפרלמנט. בית המשפט לענייני חוקה במדינה עדיין דן בתוקף החוק.

 

התובעים במשפט, שדרשו עונש לגזור עונש מאסר ארוך בחודשיים מזה שנגזר על מילס בסופו של דבר, טענו כי עורך הדין קיבל לפחות 600 אלף דולר בתמורה למתן עדות שקר בשני משפטים שונים שהתנהלו נגד ברלוסקוני. עו"ד מילס, המתמחה במיסוי, נשוי לשרה הבריטית הממונה על ההכנות לקראת האולימפיאדה, טסה ג'ואל, אך השניים חיים בנפרד. גם הוא וגם ברלוסקוני דחו את ההאשמות שיוחסו להם.

 

על פי הדיווחים, בעדותו השקרית של מילס הוא הזכיר שיחת טלפון שערך

 עם ברלוסקוני, ובה דנו בתשלומים שיעביר ראש הממשלה למי שעמד בראש המפלגה הסוציאליסטית, בטינו קראצ'י. כמו כן מסר עדות שקרית לפיה שתי חברות שהיו מעורבות ברכישת זכויות לסרטים אמריקנים קשורות לברלוסקוני.

 

עדותו מתקשרת לתיק חקירה אחר שבו הואשמו ברלוסקוני, מילס ו-12 בני אדם נוספים בעבירות מס וזכויות יוצרים שהפרה החברה בבעלותו של ראש הממשלה האיטלקי, חברת הטלוויזיה מדיה-סט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מכה לברלוסקוני. ארכיון
צילום: רויטרס
עורך הדין הבריטי, דיוויד מילס
צילום: רויטרס
מומלצים