שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גוונים במחול ייפתח במחווה לסוזן דלל

  אירועי "גוונים במחול" ייפתחו ב-18 במרץ, בערב מחווה למרכז סוזן דלל החוגג 20 שנה. בין היתר יופיעו ניר בן גל וליאת דרור עם "דירת שני חדרים"

  אירועי "גוונים במחול" ייפתחו ב-18 במרץ, בערב שכולו מחווה למרכז סוזן דלל שחוגג השנה 20 להיווסדו. מופע הפתיחה יישא את הכותרת "מאז ועד היום". יופיעו בו יוצרים שהציגו לראשונה במסגרת זו, בהם ניר בן גל וליאת דרור עם "דירת שני חדרים", שהוצגה בבכורה באירועי "גוונים במחול" ב-1986 והיתה לאבן דרך במחול העצמאי בישראל.

   

  כמו כן, תציג להקת "ורטיגו" דואט שנושא את שם הלהקה. מייסדיה עדי שעל ונועה ורטהיים ביצעו את הדואט במסגרת זו עוד ב-1982; הכוריאוגרפית רונית זיו תבצע קטע מתוך "רוז לא מחכה", שבוצע לראשונה במסגרת זו ב-1999; ברק מרשל, זוכה פרס גוונים במחול ל-1995, יחזיר לבמה את היצירה "דודה לאה", בביצוע רקדני המרכז האתני ענבל.


  מתוך "העתק מס.1ב של האובייקט" - ענת מירב (צילומים: אייל לנדסמן) 

   

  לפרויקט "גוונים במחול", אותו מנהל השנה רמי לוי, נבחרו 10 עבודות מתוך 85 שהוצעו. מדי ערב יוצגו 3-4 עבודות במתכונת של ערבים קצרים של עד 40 דקות. העבודות הנבחרות הן "לו כרמלה" של מור שני ורון עמית; "אשתיש" של ענת ועדיה; "במהירות האור" של מיכאל מילר; "זאת הפעם" של תמי ורונן יצחקי; "Vanishing Point" של אור מרין; "העתק מספר 1 ב' של האובייקט" של ענת מירב; "Blind Spot" של גליה חצור; "קו אווירי" של דפי אלטבב; "אולי זה מקור" של שיר מדוצקי ו-"We Are Going Back" של שקד דגן.

   

  פרויקט "גוונים במחול" החל ב-1984 ברמלה, בניהולו האמנותי של אלידע גרא, כיוזמה משותפת

  של עמותת "אמנות לעם" ומפעלות דיסקונט. הפרויקט נוצר כדי לאפשר במה מקצועית ונתמכת ליצירה ישראלית צעירה בתחום המחול, ונערך במתכונת של תחרות אחת לשנתיים.

   

  עם השנים ביסס הפרויקט את מעמדו ונדד מרמלה למרכז דוהל בשכונת התקווה בתל אביב. עם הקמת מרכז סוזן דלל אומץ הפרויקט על ידי ההנהלה. במסגרת זו החלו את דרכם המקצועית יוצרים רבים, בהם ליאת דרור וניר בן גל, תמר בורר, ענבל פינטו, ברק מרשל, יסמין גודר, עמנואל גת, רונית זיו, שלומי ביטון, ענת דניאלי, רננה רז, נעה ורטהיים ועדי שעל, איציק גלילי ורבים אחרים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולי זה מקור. של שיר מדבצקי
  צילום: אייל לנדסמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים