שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מנהלת רומן עם הבוס? חתמי על חוזה בבקשה

  תביעות משפטיות סביב מערכות יחסים בין עובדים, ובעיקר בין מנהלים לכפופות להם, הולידו בארצות הברית את הקונספט של "חוזה אהבה". הבירוקרטיה של הרומנטיקה

  רומנים הניצתים ומדולקים במקום העבודה הם כנראה עניין בלתי נמנע, בהתחשב בשעות העבודה הארוכות ובעבודה בצמידות של נשים וגברים. אבל תביעות משפטיות סביב סוגיות כאלה הובילו לתופעה: כדי להגן על עצמם מפני תביעות עתידות, יש מעסיקים הדורשים מהעובדים לחתום על הצהרה כתובה כשהם נכנסים למערכות יחסים ביניהם. מטרת ההצהרה - להעיד שהיחסים מתקיימים מתוך רצון הדדי ולא מתוך כפייה.

   

  דיאן סטאפורד כותבת באתר Courant.com שבמסמך כזה בדרך כלל נכתב ש"אף צד אינו רוצה שהיחסים ביניהם יסכנו בדרך כלשהי את העבודה שלהם או את מקום העבודה". העובדים מסכימים לפעול לפי הקוד של החברה בזמן מערכת היחסים התוך-משרדית ולאחר שהיא מסתיימת.

   

  "זה הגיוני, גם אם התגובה המיידית שלך היא 'בחייכם, הגזמתם'", אומר לכתבת בריאן פינוקיין, עו"ד מחברת פישר את פיליפס מקנזס סיטי. לדבריו, כמה וכמה עובדים של לקוחות משרדו חתמו על מסמך כזה. הוא ועורכי דין אחרים צופים שיותר ויותר יחתמו על "חוזי אהבה" כאלה.

   

  סכום בן שש ספרות בדולרים

  תביעות כאלה אמנם אינן מאוד נפוצות, אבל כשהן קורות הן יכולות להסתכם - לפחות בארצות הברית - בסכום בן שש ספרות, ולעיתים גבוה יותר, בפיצויים וקנסות.

   

  שלי פרימן, עו"ד ממשרד HROI המתמחה בדיני עבודה, אומרת שהשם "חוזה אהבה" מגעיל בעיניה, אבל היא כבר פיקחה על חתימת כמה וכמה חוזים כאלה.

   

  מומחים למשאבי אנוש אומרים שזה הגיוני מבחינה עסקית להשיג מסמך כתוב שיחסים המתנהלים במקום העבודה הם בהסכמה. הם מציינים מקרים מפורסמים כמו הדחתו ב-2005 של מנכ"ל חברת בואינג הארי סטונסייפר, נשוי בן 68, בעקבות רומן שניהל עם אחת המנהלות שלו.

   

  נדיר שחברה אוסרת על יחסים רומנטיים בין העובדים, אבל לפחות בארצות הברית, חברות רבות אוסרות על מערכת יחסים בין אנשים הכפופים זה לזה. במערכת יחסים כזאת, בה עובדת מנהלת רומן עם הבוס שלה, בזמן פרידה עלולות לעלות האשמות בדבר מתן טובות הנאה מיניות, הטרדה מינית וכדומה.

   

  לפי אתר CareerBuilder.com שערך בנובמבר סקר בהשתתפות יותר מ-8,000 איש, 40 אחוז מסרו שיצאו בשלב מסויים עם מישהו מהעבודה. הרוב מסרו שניהלו את הרומן בגלוי ולא מצאו צורך לשמור על כך בסוד. מצד שני, באותו סקר עלה גם שכמעט שליש מהרומנים האלה הסתיימו בנישואים.  

  פורסם לראשונה 23/02/2009 12:04

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Index open
  הרוב מסרו שניהלו את הרומן בגלוי
  צילום: Index open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים