שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל הרוסי: נגיב להצבת חיילים בקוטב

במהלך ביקור ביריד נשק באבו דאבי, הזהיר הגנרל ניקולאי מקארוב, רמטכ"ל צבא רוסיה, כי הצבת חיילי נאט"ו בקוטב הצפוני תביא לתגובה רוסית. הוא גם ציין כי רוסיה עדיין לא קיבלה כל פנייה רשמית מוושינגטון בנוגע לצמצום ארסנל הנשק הגרעיני

אם יוצבו חיילי נאט"ו בקוטב הצפוני, רוסיה לא תעבור על כך בשתיקה. כך הבהיר היום (ב') מפקד הצבא הרוסי, ניקולאי מקרוב, במהלך ביקור באבו דאבי.

 

מקרוב, שביקר באיחוד האמיריות כדי להשתתף ביריד נשק, התייחס להצעתו של מזכ"ל נאט"ו יאפ דה הופ סכפר מהחודש שעבר, לפיה הברית ורוסיה יערכו תמרונים בתחום חילוץ והצלה באזור הקוטב הצפוני.

 

"באופן כללי, נבחן עד כמה יהפוך האזור לצבאי. בהתאם לכך, נחליט כיצד לפעול", צוטט הגנרל מקרוב בסוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס. מקרוב גם הביע תמיהה על רצונה של נאט"ו להתמקד באזור הקוטב, והבהיר כי צריך לבנות אמון בין חמש המדינות הגובלות בקוטב, שארבע מהן הן חברות בברית הצפון-אטלנטית.

 

מוסקבה טענה לריבונות על רוב שטחי הקוטב, ולפני שנתיים צללה צוללת רוסית לקרקעית האוקיאנוס ונעצה דגל רוסי בקוטב. עם זאת, ארבע המדינות האחרות הגובלות בקוטב הצפוני - קנדה, נורווגיה, דנמרק וארצות הברית - העלו אף הן תביעות לבעלות על הקוטב.

 

הגנרל מקרוב אף טען כי רוסיה עדיין לא קיבלה אף הצעה רשמית מוושינגטון בנוגע לצמצום הארסנל הגרעיני. מוקדם יותר החודש דיווח "הטיימס" הלונדוני כי נשיא ארה"ב ברק אובמה מעוניין לקיים מגעים עם מוסקבה במטרה לצמצם את הנשק הגרעיני משני עברי המתרס ב-80 אחוזים.

 

"כאשר תגיע הצעה, נדון בה", צוטט מקרוב בסוכנות הידיעות אינטרפקס. "עדיין מוקדם מאוד לעסוק בזה עתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגל רוסיה בקרקעית האוקיאנוס בקוטב
צילום: איי פי
מומלצים