שתף קטע נבחר

הזמנה לבגידה

לא האיום האיראני אמור להדאיג אותנו, אלא המשבר הכלכלי. הוא מחייב את נתניהו לבעוט החוצה את ש"ס לטובת לבני וברק. נכון, יגידו עליו שבגד. אבל בינינו, מי לא בגד?

באולם עירויי הדם באיכילוב שבו אני יושב פעמיים בשבוע, אנשים שואלים: "מדוע שלא תקום פעם אחת ממשלה חילונית? מדוע שלא תקום ממשלה היכולה לא להיכנע לכל מי שרוצה לחלוב עוד ועוד"?

 

בנימין נתניהו יכול להקים ממשלה ימנית צרה, אבל הוא איננו רוצה. ציפי לבני רוצה ואינה יכולה, וגם אהוד ברק לא. אם היו יכולים להתעלות על עצמם, הם היו מקימים יחד ממשלה שמסוגלת לשלוט, שכן אסור לתת לממשלה ימנית-דתית לקום. במצב בו הכלכלה קורסת, נחוץ בעל בית שגם יוכל לנהל אותו כראוי.

 

נתניהו, לבני וברק אולי לא יאהבו אחד את השני. אז מה? הם יכולים לא לאהוב, אבל הם חייבים להציל מדינה שמצבה על הקרשים. מי שמבין זאת הכי טוב הוא דווקא נתניהו. נכון שעדיין לא אמר את המילה "שלום", אבל הוא יודע שגם עם הבית היהודי הוא ייאלץ ליישר קו עם אמריקה. הוא כבר היה בסיפור הזה ונסוג מחברון. אז הוא יוותר מעט, לבני תוותר מעט ומפלגת העבודה תוותר מעט. 

 

על נתניהו ללמוד כיצד להיות חף מפוזה ולהפסיק להפחיד אותנו עם הגרעין האיראני. כך גם ברק. האיראנים אינם טפשים. הם לא יטילו על ישראל פצצות גרעיניות כי הם יודעים שזו המדינה היחידה בעולם שתגמול להם באותה דרך. בשביל מה להם למות כדי להמית אותנו? הם סובבו אותנו בחמאס, בחיזבאללה, וחרשו חלק מערביי ישראל. הם רוצים להיות מעצמה והם גם יהיו. הם רוצים את סעודיה, לא את תל אביב. הם אוהבים להרגיז אותנו עם המילה השמדה. גם הערבים אמרו מאות פעמים שיזרקו אותנו לים. אז למדנו לשחות.

 

על נתניהו לבעוט החוצה את ש"ס ואת מי שחשב שיהיו שותפיו. אמנם אז יגידו שהוא בגד. אבל מי לא בגד? כשיוסף לישנסקי עמד תחת הגרדום בדמשק ב-1917 ועל גופו היה תלוי שלט: "ככה ייעשה לבוגד", הוא אמר בערך כך: "לא בגדנו בך, עותומניה הבזויה, כי לפני בגידה צריכה להיות אהבה, ואנחנו לא אהבנו אותך".

 

גם נתניהו לא אוהב את ש"ס. וגם אם הוא אוהב את הבית היהודי ואת ליברמן, הוא יודע שאיתם הוא ייפול. הוא כרגע חושב שהוא צריך להיכנע להם כדי להקים ממשלה צרה. אז יגידו שהוא בגד בהם. יגידו. מי שלא בגד שיקום.

 

לבני יכולה לחכות באופוזיציה לנפילת נתניהו אם אכן יקים ממשלה צרה, ויגידו עליה שעמדה על עקרונותיה. אבל גם יגידו שהיא הקריבה תוך כדי כך את המדינה.

 

לא צריך תמיד להיות צודק. לא צריך תמיד להיות אנשי כבוד. ברק צריך ללמוד שוב איך עושים מלחמות חכמות וקטנות, ולא לזרוק חיל אוויר שלם כדי להרוג ערבים. הוא יכול לעבוד היטב עם נתניהו, מה שלא יכול היה לעשות עם אולמרט. 

 

כל אידיאולגיה סופה שהיא חופרת נהרות של דם. אין אמת אחת, יש רבות. לפיכך, שלוש האמיתות - של שלי יחימוביץ', של נתניהו ושל ותיקי האצ"ל יכולות לשבת יחד, עד שייצא עשן לבן, והעיקר חילוני. ילכו לתהליך שלום גם בלי שאובמה יוביל אותם.

 

אך כל זה רק רק בתנאי אחד: שאף אחת מן המפלגות הימניות-קיצוניות לא תהיה בממשלה. שיישבו באופוזיציה וידברו על הערבים ועל איראן ועל אלוהים, על משיחו ועל הר הבית. 

 

אנחנו רוצים להתקיים. אמריקה, המדינה הגזענית, בחרה בנשיא שחור כי רצתה להיוושע. אם באמת יצלח הדבר עוד נראה. אבל הם עשו זאת, אז לבני, נתניהו וברק לא יכולים?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים