שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  היוצרים הציבו אולטימטום: 45 יום לחזרה לעבודה

  לאחר שנפגשו עם מנכ"ל "קשת" אבי ניר ומנכ"ל "רשת" יוחנן צנגן, הכריזו נציגי מטה מאבק היוצרים על אולטימטום בן כחודש וחצי להגעה להבנות, אחרת לדבריהם "המאבק יעלה שלב"

  מאות חברי מטה מאבק היוצרים הפגינו הבוקר (ג') מחוץ למשרדי זכיינית ערוץ 2 "קשת" ברמת החי"ל בתל-אביב, במסגרת השביתה בת שלושת הימים שנפתחה היום. במהלך השביתה נשאו שלטים שעליהם כתבו "קאט לשחיתות", "משתינים עלינו בקשת" ו"ההפקות נופלות ברשת".

   

  לאחר שהתמקמו אל מול בניין "קשת", הורשו נציגי מטה המאבק גם להיכנס אליו. הנציגים, בראשותם של רני בלייר, אבירם לוי ועמית ליאור זומנו על ידי מנכ"ל "קשת", אבי ניר, לפגישה במשרדי החברה.


  שלטי "משתינים עלינו בקשת" ו"הפקות נופלות ברשת" (צילומים: ירון ברנר)

   

  במסגרת השיחה הביעו שני הצדדים את עמדותיהם והוסכם כי מדובר במשבר ש"לא ידעה כמותו הטלוויזיה בישראל".

  בפני נציגי היוצרים הוצגו העובדות, שחלקן לא היו ידועות עד עתה, כי "קשת" בפרט וערוץ 2 בכלל, הוא גוף התוכן שמזרים מדי שנה לשוק את ההשקעה הגדולה ביותר ביצירה ישראלית, ומעסיק את המספר הגדול ביותר של אנשי תעשייה בהפקות השונות ובכל הז'אנרים.

   

  שני הצדדים הסכימו כי יש לחזור ולהתכנס, ולפתוח במרתון אינטנסיבי במטרה למצוא פתרון מיידי למשבר. מנכ"ל "קשת" קרא במהלך הפגישה לשותפיו לתעשייה - "רשת", ערוץ 10 וכן לרשות השנייה להתכנס בהקדם ולהגיע להסכמה כוללת, שתאפשר התמודדות ריאלית עם המציאות הכלכלית הקשה, במטרה להציל את הענף מקריסה.

   

  לאחר הפגישה נמסר ל-ynet ממטה מאבק היוצרים כי הם מקציבים לעניין 45 יום בלבד, אחרת "המאבק יעלה שלב". עם זאת, לא פירטו נציגי מטה המאבק את תוכניותיהם להמשך פעילותם. "למעלה מאלף איש, עובדי תעשיית הקולנוע והטלוויזיה, אמרו היום את דברם. כל משא ומתן, אם יתקיים, יהיה בתנאי שהוא יהיה גלוי במסגרת החוק, וקידום היצירה הישראלית המקורית".


  נוי בהפגנה. המשיכו ל"רשת"

   

  בשעות הצהריים הגיעו היוצרים אל משרדי "רשת", שם דרשו להיפגש עם בכירי החברה. מנכ"ל "רשת", יוחנן צנגן, יצא אל המפגינים ושוחח עמם במשך כחצי שעה, שבסופה הסכימו להמשיך ולהידבר בנושא. זאת, לאחר המכתב הפייסני שפרסם אתמול צנגן לעובדים, בו כתב כי הוא מבין את מצבם של היוצרים ופירט את מצבה של החברה.

   

  במסגרת הפגנתם שנפתחה הבוקר בשעה 10:00, התכנסו היוצרים לאירוע מחאה אותו ליוו כאמור מאות מאנשי התעשייה - ביניהם השחקנים אוהד קנולר, מנשה נוי ואחרים, כמו גם תקליטנית, סקסופוניסטית, כלי נגינה ושלטים רבים - בעזרת כל אלה קיוו היוצרים להשמיע את קולם.


  פורסם לראשונה 24/02/2009 14:02

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קנולר בהפגנה. עשו רעש
  צילום: ירון ברנר
  ניר. הסכים להיפגש עם היוצרים
  צנגן. ימשיכו לדבר
  צילום: יוני המנחם
  לאתר ההטבות
  מומלצים