שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קרבי זה הכי קלאסי

  טייס מטוסו הפרטי של המנצח הנודע ואלרי גרגייב לא הזדהה בפני אנשי מגדל הפיקוח הישראלי. התוצאה: שני מטוסי קרב ליוו את הגעת המטוס לשטח ישראל. גרגייב: "זו הפעם הראשונה שמטוסי קרב מלווים אותי"

  אחרי שעות של עיכובים חוזרים ונשנים בנחיתת מטוסו הפרטי של מאסטרו ואלרי גרגייב בארץ, קיבלו אנשי פסטיבל "קלאסי בים האדום" את ההודעה המפתיעה: את כניסת מטוסו הפרטי של המאסטרו, שיצא מטורקיה לישראל, ליוו שני מטוסי קרב ישראליים.

   

  הטייס וטייס המשנה טענו כי לא שמעו את הקריאות של מגדל הפיקוח הישראלי, שביקש מהם להזדהות זמן קצר אחרי שיצאו משטחה האווירי של קפריסין. התוצאה, כאמור, ליווי צמוד שנמשך עד לזיהוי מוחלט של כלי הטיס.

   

  עם נחיתתו בשדה התעופה באילת אמר גרגייב ל-ynet: "הייתי שקוע בקריאת ספר וניסיתי לנוח לפני שאני עובר על הפרטיטורה של הקונצרט של מחר.

   לא כל כך הבנתי מה קורה עד שהטייס הודיע לי ששני מטוסי קרב ישראליים מלווים אותנו. הוא התנצל על כך ואמר שבתא הטייס לא שמעו את הקריאות של מגדל הפיקוח. לא נבהלתי, אחרי הכל זו הפעם השלישית שאני מבקר בישראל השנה. אמרתי לטייס שאני לא מאמין שלא יתנו לי להיכנס לישראל. היה לי ברור שהכל יהיה בסדר, אבל זה בהחלט מפתיע. זו הפעם הראשונה שמטוסי קרב מלווים אותי".

   

  דובר צה"ל אישר את הפרטים ומסר: "כחלק מהנוהל השגרתי, הוזנקו מטוסים של חיל-האוויר לאחר שמטוס לא מזוהה נכנס לשטחה האווירי של ישראלי מבלי ליצור קשר עם מגדל הפיקוח. ברגע שהמטוס זוהה, הוא קיבל אישור נחיתה באילת".

   

  גרגייב, שמכהן בין היתר כמנהלה המוזיקלי של התזמורת הסימפונית של לונדון, מגיע לישראל אחרי סיבוב הופעות בבירה הבריטית ויפתח היום (ה') את פסטיבל "קלאסי בים האדום" בקונצרט חגיגי של "בוריס גודונוב" מאת מודסט מוסורגסקי ובביצוע נגני התזמורת של סנט פטרבורג וסולניה.

   

  בשל האיחור המשמעותי בנחיתה, יערוך המאסטרו בשעות הלילה פגישה עם מנהל התזמורת לקראת הקונצרט. החזרה תידחה לשעות הצהריים המוקדמות.

   

  פסטיבל "קלאסי בים האדום", המתקיים זו השנה השמינית ברציפות, יפרש על פני שלושה ימים.

  ביומו השני תנגן התזמורת את הקונצ'רטו מס. 3 לפסנתר מאת רחמנינוב בהשתתפותו של הפסנתרן הגאורגי הנודע אלכסנדר קורסנטייה. ביומו השלישי של הפסטיבל ינצח גרגייב על הסימפוניה השמינית של מאהלר, "סימפוניית האלף". לאורך כל ימי הפסטיבל יתקיימו בשעות אחר-הצהריים סדרות של קונצרטים קאמריים בהשתתפות הרכבים ישראליים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גרגייב. נחת למרות הכל
  צילום: מרב יודילוביץ'
  למטוס המצולם אין קשר לנאמר בכתבה
  צילום: AP
  לאתר ההטבות
  מומלצים