שתף קטע נבחר

השרים החליטו: בית ספר לרפואה יוקם בצפת

על רקע המחסור ברופאים, החליטו אולמרט והשרים אדרי, תמיר ובן-יזרי לקדם הקמת בית ספר לרפואה בצפת. הממשלה תידרש לאשר את ההחלטה

בשורה למי שרוצה להיות רופא ולתושבי הגליל: בית הספר החמישי לרפואה בישראל יוקם בצפת - כך החליטו השר לפיתוח הנגב והגליל, יעקב אדרי, שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, שר הבריאות, יעקב בן-יזרי וראש הממשלה, אהוד אולמרט. השרים החליטו להכריז על הקמת בית הספר כפרויקט בעל עדיפות לאומית, שיכלול גם מכון מחקר. ההחלטה תנוסח במשרד המשפטים ותועבר לאישור הממשלה. לא ברור אם הממשלה הזו תספיק לאשר אותה.

 

על רקע המשבר המתמשך והמחסור ברופאים בישראל החליטה לפני כשנתיים המועצה להשכלה גבוהה לפעול להקמת בית ספר נוסף לרפואה בארץ. ההחלטה על הקמת בית הספר בצפון כבר התקבלה בממשלה, אבל בדרגים המקצועיים התלבטו בין צפת לכרמיאל.

 

לביצוע ההחלטה מינתה שרת החינוך ויו"ר המל"ג, יולי תמיר, ועדה בראשותו של אהרון בית הלחמי. ועדה זו בחנה את החלופות המיטביות באשר למיקום בית הספר החדש לרפואה. לבסוף הוחלט על צפת, לאחר דיונים וסיורים בשטח, מתוך התפיסה שהדבר יביא לתנופה משמעותית ביותר לאזור הגליל. עדיין לא הוחלט לאיזו אוניברסיטה ישתייך בית הספר לרפואה החדש.  

 

בית הספר החדש יהפוך את בתי החולים בגליל לרשת אזורית אחת של בתי חולים אוניברסיטאיים תוך התאמתם לרמת ההוראה האקדמית. ההתמחויות השונות יחולקו בין בתי החולים. לדברי השר יעקב אדרי "בניית מרכז המחקר המדעי תסייע לאקדמיה, לתעשייה וליזמות בגליל וגם תחזק משמעותית את הוראת המדעים במכללות השונות באזור. הפרוייקט יאפשר ליישב בגליל קבוצת איכות של מדענים, חוקרים, סטודנטים וכמו כן מיזמים ותעשיות שונות שיספקו מקורות תעסוקה איכותיים לתושבי האזור".

  

מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אורלי יחזקאל: "הגליל זקוק לעוד מקומות תעסוקה ולהון אנושי, שיחזק את ההתיישבות באזור כולו. בית הספר לרפואה ומכון המחקר יביאו את השינוי וישפרו משמעותית את מצב התעסוקה בגליל, רמת הרפואה וחיזוק ההתיישבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב
צילום: צביקה טישלר
מומלצים