שתף קטע נבחר

מפעל ריאון פיטר עשרות עובדים

ל-ynet נודע כי מפעל הפלסטיק מקיבוץ כברי, שבשליטת פלסאון, פיטר מאז אוגוסט כ-70 עובדים, מהם 25 בשבוע שעבר. זאת, בנוסף לפיטורי 70 עובדים בפלסאון

קורבן ישראלי נוסף למשבר הכלכלי הגלובלי: חברת מוצרי הפלסטיק ריאון, שנמצאת בשליטת פלסאון ומחזיקה מפעל בקיבוץ כברי, פיטרה בשבוע האחרון 22 עובדים. כך נודע ל-ynet. עובדים אלו מצטרפים לקרוב ל-50 עובדים נוספים שפוטרו במפעל מאז יולי 2008. בסך הכל פיטר המפעל, איפוא, קרוב ל-70 עובדים בחצי שנה. המפעל העסיק עד לקיץ האחרון כ-250 עובדים.

 

 

בנוסף, החליטה הנהלת החברה להוריד ב-5% עד 10% בשכרם של כל העובדים המקבלים שכר גלובלי. מנכ"ל המפעל, יאיר דרור, ניסה למצוא פתרונות אחרים כדי למנוע פיטורים, ובשלב הראשון עבר, כמו רבים מהמפעלים בישראל, לשבוע עבודה של ארבעה ימים, וגם הוציא את עובדיו לחופשה כפויה של שבוע. כעת חוזר המפעל לעבוד בתפוקה מלאה - אך נאלץ לפטר עובדים.

 

דרור, מסר ל-ynet בתגובה: "במהלך השנה שעברה התארגנה החברה לגידול בפעילות, ולהחלפה של מערכות המידע שלה, דבר שהצריך גיוס של עובדים - חלקם קבועים וחלקם לתקופה מוגבלת לצורך ביצוע הפרוייקט. פרוייקט מערכות המידע הסתיים, ואילו הגידול בפעילות לא הגיע להיקף שציפינו לו בשל המצב הכלכלי. הפיטורים בשבוע שעבר הם התאמה של מספר העובדים לרמת הפעילות. עשינו את הפיטורים כצעד אחרון, אחרי מאמצים רבים שעשינו לשמור על מצבת העובדים. אני עדיין חי בתחושה של אופטימיות זהירה, שאולי נוכל לגייס חלק מעובדים טובים בחזרה". 

 

הפיטורים בריאון מצטרפים לפיטורים בחברה האם, פלסאון, שהודיעה בשבוע שעבר על פיטורים של כ-70 עובדים, רובם בישראל, ביניהם שכירים וחברי קיבוץ. מדובר בכ-4% מכוח האדם של פלסאון. מפלסאון נמסר כי הפיטורים הם צעד נוסף במהלכים שנעשו בחודשים האחרונים, כחלק מהיערכות לירידת ביקושים אפשרית על רקע האי-ודאות בשווקים.

 

ריאון עוסקת בפיתוח וייצור של מוצרים טכנולוגים מורכבים, משלב הרעיון ועד לייצור השוטף. המפעל עוסק, בין השאר, בהזרקת פלסטיק, שיחול וצביעה, באמצעות 39 מכונות הזרקה של 50 עד 800 טון. מוצרי המפעל מיוצאים לארה"ב ולאירופה. הבעלות בריאון מתחלקת בין פלסאון (50.1%), קיבוץ כברי (43.9%) וחברת פלסגד (6%).

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות האימייל האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  חיים הורנשטיין
העובדים בתעשייה חוששים מפיטורים (צילום אילוסטרציה)
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים