שתף קטע נבחר

רצח ראדה: עד ההגנה המרכזי קרס, עדותו נמחקה

"אם אצטרך להעיד עוד פעם, תבוא ללוויה שלי", אמר לסנגור ד"ר חיים סדובסקי, חוקר פרטי שהחל להעיד בשבוע שעבר, אך לא הצליח להתמודד עם יחס השופטים והתביעה ועם הקללות שספג מאבי הנרצחת. הפרקליטות: הבטחותיו כי ביכולתו להביא את 'הרוצחים האמיתיים' התנפצו עם מנוסתו מדוכן העדים

משפטו של רומן זדורוב ממשיך לספק דרמות: עד ההגנה המרכזי בתיק הרצח של הנערה תאיר ראדה לא יוכל להמשיך להעיד, בשל מצב בריאותו הנפשי אליו נקלע לאחר שעמד ביום חמישי על דוכן העדים. העד, ד"ר חיים סדובסקי, הוא חוקר פרטי שעל ממצאי חקירתו ביססו פרקליטיו של הנאשם רומן זדורוב, עו"ד דוד שפיגל ועו"ד גליל שפיגל, את קו ההגנה.

 

סדובסקי קיבל לטענתו יחס משפיל מצד בית המשפט והתביעה, שניסתה לקעקע את הבאת האמת בפני השופטים, ובנוסף, נשבר בגלל הקללות שספג מאביה של תאיר. "אמרתי לשפיגל - אם אעיד עוד דיון אחד, תצטרך להגיע בסופו, ללוויה שלי", אמר סדובסקי. השופטים הורו על מחיקת עדותו מהפרוטוקול.

 

סדובסקי עובד על תיק ראדה יותר משנתיים, ועבורו מדובר בשליחות אמיתית. "אני עובד על התיק בשמה של תאיר, ובשמה גם באתי לבית המשפט. מה שהניע אותי

מההתחלה הוא חשיפת האמת", אמר סדובסקי. "לשם כך עבדתי ללא אגורה שחוקה, תוך שאני משנה את חיי, עוזב את עבודתי ופוגע במשפחתי. אני מכיר את התיק לפני ולפנים, וכל שביקשתי הוא להביא את האמת לשופטים. אך הם לא רצו לשמוע את העובדות. קיבלתי יחס בוטה ומשפיל מבית המשפט, ומהתובעות זכיתי למבטים מקפיאי דם. הסיפור הזה קורע אותי".

 

להחלטתו תרמו גם חילופי הדברים בינו לבין אביה של תאיר, שמואל ראדה, במהלך אחת ההפסקות בדיון הקודם. "מה ששבר אותי יותר מכל זה הקללות של שמואל, שאמר לי, 'שהלוואי ולבת שלי יקרה מה שקרה לתאיר'. אני בעצמי אבא לבנות, וכל מה שעשיתי ואני עושה זה למענו, וכך הוא מקלל אותי. הרגשתי כל כך רע, היו לי כאבים בחזה וחשבתי שאני הולך למות. החלטתי להודיע לשפיגל שאיני יכול להמשיך".

 

שפיגל: לא אקריב חיי אדם על מזבח האמת

על אף החלטתו, משוכנע סדובסקי גם היום כי זדורוב אינו הרוצח, ואומר: "אני מרגיש שמספיקות 24 שעות בלבד כדי להגיע לרוצחים האמיתיים, כולל הודאה ושחזור. אם היו לי את הכלים הנמצאים בידי המשטרה, הייתי עושה זאת".

 

הבוקר, עם פתיחת הדיון, הודיע עו"ד שפיגל להרכב השופטים כי הוא מבקש למשוך את חוות הדעת שהגיש מטעמו של העד המומחה, ומודיע בזאת על

הפסקת עדותו - וזאת בשל המצב הנפשי הקשה שאליו נקלע. "ההחלטה שלו פגעה בי מאוד, אך ישנם קווים אדומים, ואני לא מתכוון להקריב חיים ובריאות של אדם על מזבח האמת", אמר עו"ד שפיגל. "אצטרך עכשיו להביא את הדברים באמצעות עדים מומחים אחרים, אך על אף דרך החתחתים, אלך עם התיק הזה עד הסוף. גם אם זדורוב יקום פתאום ויחליט שהוא מודה, אמשיך לנהל את התיק, כי לא יכול להיות בעליל שהוא הרוצח".

 

בתביעה התכוונו היום להציג מסמכים וראיות שיערערו את מידת מומחיות של סדובסקי ויוכיחו כי אין בסיס לממצאיו. כמו כן רצו התובעים להראות כי סדובסקי, הטוען כי הינו חוקר פרטי, כלל אינו עוסק בתחום. בפרקליטות מחוז הצפון לא ריחמו על סדובסקי היום: "הבטחותיו כי ביכולתו להביא את 'הרוצחים האמיתיים' התנפצו הבוקר, עם מנוסתו מדוכן העדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר סדובסקי. "בשמה של תאיר"
שמואל ראדה מתעמת עם סדובסקי, ביום חמישי
הנאשם, רומן זדורוב
צילום: חגי אהרון
צילום: ודים דניאל
עו"ד שפיגל. "אלך עד הסוף, גם אם זדורוב יודה"
צילום: ודים דניאל
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים