שתף קטע נבחר

מנכ"ל תנובה, ליעד כהן, עומד לפרוש מתפקידו

ליעד כהן, שמונה לתפקיד בשנת 2007 בעקבות מכירת תנובה לאייפקס ונחשב לסיפור הצלחה, הודיע במפתיע על פרישה מתפקידו. ההערכה היא כי הפרישה נעשית על רקע חילוקי דיעות בין ליעד לבין הבעלים החדשים

פרסום ראשון: מנכ"ל תנובה, ליעד כהן, עומד לפרוש מתפקידו. כהן מונה לתפקיד בשנת 2007 על ידי זהבית כהן, מנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס, לאחר שהקרן רכשה את השליטה בתנובה. גורמים בענף המזון מעריכים כי הפרישה היא על רקע חילוקי דעות בין כהן לבעלים החדשים.  

 

ליעד כהן נחשב עד כה לסיפור הצלחה בשותפות המזון. הוא החל את דרכו ככלכלן זוטר והפך לבן טיפוחיו של אריק רייכמן, מנכ"ל תנובה לשעבר, שקידם אתו ב-2004 לתפקיד מנכ"ל תשלובת החלב של השותפות. שותפות החלב חולשת על 62% מהכנסות תנובה - 3.2 מיליארד שקל - ונחשבת לפעילות הרווחית ביותר בקבוצה, ודרכו של כהן למינוי למנכ"ל החברה.  

 

בתנובה מייחסים לכהן את ההצלחה בהגדלת המכירות ונתחי השוק של החברה, בעיקר בקטגורית היוגורט, למרות התחרות העזה מול שטראוס. כמו כן היה אחראי באופן אישי על פרויקט הקמת תנובה ברומניה.

 

זהבית כהן, יו"ר תנובה אמרה: "יש לי הערכה רבה לפועלו של ליעד כהן בתנובה לאורך השנים ובמיוחד על התקופה בה עבדנו יחד. ליעד ילווה אותנו בחודשים הקרובים בהם נחליט על מינוי מנכ"ל לקבוצה. ליעד משאיר אחריו מנהלים מוכשרים בקבוצה, ביניהם אייל מליס מנכ"ל תשלובת החלב ודוד לרון יו"ר חברות הבת, ובנוסף מנהלים מצוינים במטה ובחברות בקבוצה. אני בטוחה כי מנהלים אלו, עובדי תנובה ואני נמשיך בהובלת תנובה להישגים גדולים".

 

ליעד כהן מסר עם הודעת פרישתו: "אני גאה בקריירה ארוכה ומוצלחת בתנובה. הייתה לי הזכות לעבוד עם מנהלים ועובדים מצוינים. בשנת 2008 הצלחנו להקים מטה חדש בקבוצה, להוביל תהליכים רוחביים ולהצעיד את תנובה להגדלת נתח השוק שלה ולהיותה היחידה מבין החברות המובילות בענף שגדלה בשנה זו. אני מודה לבעלי המניות על האמון, לאחר 15 שנה בקבוצת תנובה, אני מרגיש שהגיע הזמן לפנות לכיוונים חדשים. תנובה ועובדיה יישארו חלק בלתי נפרד ממני".  

 

אייפקס ומבטח שמיר מינו את כהן למנכ"ל

 

בתחילת שנת 2007 מכרו מאות הקיבוצים והמושבים שהחזיקו בתנובה את השותפות לאייפקס ולמאיר שמיר ב-1.025 מיליארד שקלים. רייכמן, שיזם והוציא לפועל את מכירת תנובה לאייפקס, הודיע מראש כי יפרוש עם ביצוע עסקת חייו - וכך גם עשה - וכהן נחשב ליורש הטבעי.

 

תנובה נמכרה לקרן אייפקס (56%) ומבטח שמיר (20.7%). ליעד מונה לתפקידו שבוע לאחר שהעסקה נסגרה, והחליף את רייכמן, ששימש כמנכ"ל במשך 12 שנה. עם העברת הבעלות, התמנה לתנובה גם דירקטוריון חדש, שכלל שני חברים בהנהלה הישנה, שני דירקטורים מטעם מבטח שמי וחמישה דירקטורים מטעם אייפקס.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איציק בירן
מנכ"ל תנובה, ליעד כהן
צילום: איציק בירן
מומלצים