שתף קטע נבחר

נורטל ישראל מפטרת 30 עובדים

נורטל פתחה היום בהליך שימוע לקראת פיטורים לכרבע מעובדיה. זאת, בעקבות המשבר הפוקד את נורטל העולמית, שהגישה בקשה להגנה מפני נושים

חברת נורטל-ישראל פתחה היום (ב') בהליך שימוע לקראת פיטורים לכרבע מעובדיה. כך נודע ל-ynet. מדובר בכ-30 עובדים מסך 130 עובדי החברה. עובדי החברה כונסו הבוקר לישיבה שבה התבשרו על הפיטורים, ומשם עברו לישיבות מחלקתיות.

 

.

מנורטל נמסר בתגובה: "נורטל נמצאת בתהליך מקיף של ארגון מחדש במטרה להבריא את החברה ולייצבה בתום תהליך ההגנה מפני נושים כחברה ממוקדת ותחרותית. בימים אלה מבצעת נורטל צמצום של כוח העבודה באופן מבוקר בהתאם לפעילות העסקית של החברה ומשאביה, על מנת להבטיח המשך תמיכה מלאה ומקיפה בלקוחותיה".

 

ירידה חדה בהזמנות

בחודש ינואר הגישה ענקית הטלקום נורטל בקשה להגנה מפני נושים בבית משפט בארה"ב. ממשרדי החברה בישראל, הנמצאים בקריית שדה התעופה, נמסר אז כי פעילות החברה נמשכת כרגיל. 

 

גורם בחברה אמר בינואר: "ההנחיות שקיבלנו מנורטל העולמית הן להמשיך לעבוד כרגיל מול הלקוחות שלנו. כל החוזים נמשכים כרגיל ואנחנו ממשיכים לעבוד כרגיל ולעמוד בהתחייבויות שלנו".

 

יצרנית ציוד הטלקומוניקציה הגדולה ביותר בצפון אמריקה הגישה את הבקשה להגנה מפני נושים בדלאוור, יום לפני שנאלצה לשלם חוב ריבית של 108 מיליון דולר על רכישות אג"ח. הגנה מפני נושים מעניקה לנורטל הזדמנויות לבצע ארגון מחדש או למכור חלק מנכסיה, על מנת לעמוד בהתחייבותיה.

 

בתקופה האחרונה מתמודדת נורטל עם ירידה חדה בהזמנות מחברות הטלפוניה. בחודש שעבר דווח כי החברה שכרה יועצים משפטיים על מנת לבחון את האפשרות להגיש בקשה להגנה מפני נושים, אך בזמנו טענה החברה כי הבקשה לא תהיה מיידית. 

 

חברת נורטל היא ענקית טלקומיוניקציה המייצרת, בין היתר, ציוד לרשתות אלחוט ומערכות טלפון, ומעסיקה יותר מ-30 אלף עובדים. מטה החברה ממוקם בטורונטו, קנדה, והכנסות החברה ב-2007 עמדו על יותר מ-10 מיליארד דולר.

 

נורטל ישראל מספקת פתרונות תקשורת לספקי תקשורת וללקוחות עסקיים. במשרדי החברה בישראל אין עובדי פיתוח, אלא רק עובדי מכירות, תמיכה ושירות.

 

המידע הראשוני הגיע באי-מייל האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים