שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מי מועמד לקיפוד הזהב

  28 הפקות יתמודדו השנה על פרסי תיאטרון הפרינג'. פרסי מפעל חיים יוענקו לשחקן שמואל וולף ולבמאי והמורה אמיר אוריין. פרס על תרומה מיוחדת יוענק לאדיב ג'השאן

  בשעה שבה סוערות הרוחות סביב פרסי האקדמיה של התיאטרון הישראלי, בפרינג' כך עושה הרושם תהיה השנה חגיגה אמיתית. טקס חלוקת פרסי "קיפוד הזהב" להצגות פרינג' יערך ביום ו' (27 במרץ) בתיאטרון הערבי עברי ביפו כמחווה שמציינת עשור להקמתו.

   

  הטקס יערך עם נעילתו של פסטיבל "לילות פרינג'", במהלכו יציגו ממרכולתם בתי הפרינג': צוותא, תיאטרון הסמטה, תיאטרון קרוב, תיאטרון תמונע, בימת מיצג והתיאטרון הערבי-עברי. במקביל יתארחו בימי הפסטיבל בבית ציוני אמריקה קבוצת "אלמהבאש" מרהט, קבוצת התיאטרון הירושלמי ומרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי.


  "Cooking" של בימת מיצג. תציג בפסטיבל הפרינג' (צילום: שירה אפל)

   

  במסגרת המחווה המיוחדת של עמותת הפרס לתיאטרון הערבי-עברי יוענק ליוצר והשחקן אדיב ג'השאן פרס על תרומתו המיוחדת לתיאטרון. בנימוקיהם למתן הפרס כתבו השופטים: "הפרס מוענק לג'השאן על נחישותו ועקביותו למען קיומו של תיאטרון בשפה הערבית במדינת ישראל. הוא ייסד בין היתר את תיאטרון 'אלסראייא' הערבי ביפו, הפועל יחד עם 'תיאטרון מקומי' תחת גגו של התיאטרון הערבי-עברי שחוגג השנה עשור. הפרס ניתן על השילוב של עשייה אמנותית, עבודה חינוכית ומעורבות תרבותית המעוררת דיאלוג נטול פשרות".


  "אדיפוס בקולונוס" של תיאטרון קרוב (צילום: דנה בלזר) 

   

  פרסי מפעל חיים יוענקו במעמד הטקס לשחקן שמואל וולף ולשחקן, הבמאי, המחזאי והמורה אמיר אוריין. בנימוקיהם למתן הפרס לוולף כתבו השופטים: "למרות שהיה חלק מהתיאטרון הממסדי בתיאטרון אוהל ובתיאטרון העירוני חיפה, דבק שמואל וולף כל חייו גם בתיאטרון הפרינג', משנות ה-60 אז עבד עם המחזאי יוסף מונדי ועד ימים אלה בהם הוא משתתף בהצגה 'בעל ריחיים והטוחן' על פי עגנון".

   

  בנימוקיהם למתן הפרס לאמיר אוריין כתבו השופטים: "ב-1985 יסד אוריין את תיאטרון החדר שהפך מעבדה לתיאטרון בה הוצגה לראשונה בפני הקהל תפיסתו האמנותית – 'המעגל הפתוח', הקרויה בפי יוצרים 'שיטת אוריין'. שיטה זו מאפשרת ליוצרי במה ומסך להציג דמות ספרותית, ציבורית או אישית ולהביא לידי ביטוי את דפוסי ההתנהגות שנקבעו מראש להופעה ואת החוויה האישית המיידית".

   

  ועדת הפרס כללה השנה את הבמאי ננו שבתאי, הבמאית אנה בניאל, המשורר עידן סובול, השחקן נדב בושם, השחקן שרדי ג'בראן, גנית לב ארי, מפיקת שידורים בתחום התיאטרון בקול ישראל, מעצב התאורה מרטין עדין, השחקן והיוצר עופר עמרם, השחקן רענן פררה, הזמרת והשחקנית עדינה חיימיס.

   

  רשימת המועמדים הסופיים לפרסי קיפוד הזהב

  כשעל פרס הצגת השנה יתמודדו: הפקת הזירה הבינתחומית "בעל הריחיים והטוחן" בבימויה של גילי שנית; "טרנקילה" של קבוצת תיאטרון אביטל דבורי ובבימויה; הפקת צוותא "התקלה" בבימויו של שי פיטובסקי והפקת תמונע "רומיאו ויוליה" בעיבוד ובימוי משותף של דפנה רובינשטיין, טל ברנר ועידו שקד.

   

  על פרס הבימוי יתמודדו: אביטל דבורי ("טרנקילה"), שי פיטובסקי ("התקלה"), איגור ברזין על הפקת תיאטרון מלינקי "המהגרים" ואלון כהן על הפקת תמונע "שופרא".

   

  על פרס השחקן יתמודדו: אלון אופיר על תפקידו בהצגה "הכלב היהודי" של צוותא, לביא זיטנר על תפקידו בהצגה "רומיאו ויוליה" בהפקת תמונע וצבי סהר על תפקידו בהצגה "ריצ'ארד השלישי" בתמונע.

   

  על פרס השחקנית יתמודדו: רינת מטטוב ("רומיאו ויוליה"), אודליה סגל על תפקידה בהצגה "נשי טרויה" של תמונע, ענבל לורי על תפקידה בהצגה "האשה שיכולתי להיות" בתיאטרון צוותא ועדי בילסקי על תפקידה בהצגה "סיפור אהבה ארצישראלי" של תיאטרון גבעתיים.

   

  המועמדים לפרס המחזאי הם: אייל וייזר ("שופרא"), ענבל לורי ("האשה שיכולתי להיות"), פנינה גרי ("סיפור אהבה ארץ ישראלי") ועלמה גניהר על "המערב הפרוע" בהפקת התיאטרון הערבי עברי ביפו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  וולף (מימין). פרס מפעל חיים
  לאתר ההטבות
  מומלצים