שתף קטע נבחר

ח"כ ריבלין: דן לנדאו הוא המועמד למנכ"ל הכנסת

למרות שעדיין לא נבחר לתפקיד יו"ר הכנסת ה-18, אישר רובי ריבלין ל-ynet כי לנדאו הוא המועמד שלו להחליף את המנכ"ל הנוכחי, אבי בלשניקוב. בלשניקוב עצמו עוד עשוי לעבור ללשכת ראש הממשלה

דן לנדאו הוא המיועד לתפקיד מנכ"ל הכנסת, במקום אבי בלשניקוב, אם וכאשר ייבחר ח"כ רובי ריבלין (ליכוד) לכהונת יו"ר הכנסת. בזמן שריבלין כיהן כיו"ר הכנסת לפני כמה שנים היה אז לנדאו ראש לשכתו של ריבלין וגם הממונה בפועל על הסגל המנהלי של הכנסת. תפקיד המנכ"ל התמסד להלכה רק בראשית כהונתה של דליה איציק, באישור ועדת הכספים שניתן לראשונה למינוי של בלשניקוב, לפי בקשתה.

 

ריבלין אישר היום (ד') ל-ynet כי לנדאו הוא המועמד שלו להחליף את בלשניקוב. הוא ציין לחיוב את תפקודו של המנכ"ל הנוכחי, אבל הדגיש כי תפקיד המנכ"ל נקבע בוועדת הכספים כמשרת אמון של יו"ר הכנסת, והוא מנצל את זכותו למנות לתפקיד את איש אמונו. "יש לי אמון בבלשניקוב, הוא מילא היטב את תפקידו, אבל ללנדאו יש בי יותר אמון מהתקופה הממושכת של עבודתנו המשותפת", אמר ריבלין. לנדאו אמור לחזור לכנסת במעמד משודרג אחרי תקופת ביניים במגזר הציבורי והפרטי.

 

בלשניקוב הוזכר לאחרונה כמועמדו של נתניהו לתפקיד ראש הצוות בלשכת ראש הממשלה או של מנכ"ל משרד ראש הממשלה. לכנסת הוא הגיע מתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת. קודם לכן היה סמנכ"ל מכון היצוא. נראה כי מועמדותו לתפקיד בכיר בסגל של ראש הממשלה המיועד עלתה כתוצאה מההערכה המקצועית שנתניהו רוחש לו. בלשניקוב עצמו סירב להגיב על הדברים.

 

ריבלין אמור להיבחר ליו"ר הכנסת בהסכמה בתוך מספר שבועות, עוד לפני כינון הקואליציה. בינתיים הוא יכהן כיו"ר ההרכב הזמני של ועדת הכספים. בחירתו הרשמית לתפקיד הזמני צפויה בשבוע הבא. ריבלין דחה היום את הלחצים שמפעיל היו"ר היוצא של הוועדה, ח"כ אבישי ברוורמן (עבודה), לקבל לעצמו את התפקיד עד לכינון ההרכב הקבוע. ריבלין אמר כי אין זו החלטה שלו אלא של מפלגתו, ובלאו הכי ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) מתוכנן להחליפו תוך זמן קצר.

 

גם ישראל ביתנו תומכת בליצמן לתפקיד יו"ר ועדת הכספים. ח"כ אביגדור ליברמן דרש את תפקיד היו"ר לסיעתו - תפקדי שהיה עד לא מכבר בידי ח"כ סטס מיסז'ניקוב, המיועד כעת לתפקיד שר כלכלי - אבל התבטא כי "אם זה ליצמן, אני מוכן לוותר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין. זו משרת אמון
צילום: עופר עמרם
צילום: דודי ועקנין
בלשניקוב. לצד נתניהו?
צילום: דודי ועקנין
צילום: דודי ועקנין
ליצמן. בראשות יו"ר הכספים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים