שתף קטע נבחר

ישי לברק: הצטרף לממשלה, "אפילו לשנה"

לאחר שנועד עם נציגי הליכוד, קרא יושב ראש ש"ס ליושב ראש העבודה להצטרף לממשלה - נוכח המשבר. הוא הוסיף כי בעניין ברית הזוגיות, מפלגתו לא תתפשר על המסגרת ההלכתית. העריך: עד סוף השבוע הבא יחתום על ההסכמים

ש"ס מנסה להרחיב את ממשלת הימין המסתמנת: יושב ראש ש"ס, אלי ישי, נפגש היום (ה') עם נציגי הליכוד בכפר המכביה, בהמשך למשא ומתן הקואלציוני בין שתי המפלגות. נוכח המשבר במשק קרא ישי ליושב ראש העבודה, אהוד ברק, להצטרף לממשלת חירום בראשות בנימין נתניהו, "גם אם זה יהיה לשנה אחת בלבד".

 

יש אמר כי הליכוד וש"ס מקווים להכין טיוטת הסכם בקרוב, לפתור את הנושאים שעוד במחלוקת - ולחתום סופית. "ברית הזוגיות חייבת להיות רק על פי ההלכה, עם הקלות שעומדות בגבולותיה", אמר ישי, "את חלוקת התיקים נסגור רק אחרי החתימה. ייתכן שחלק מהדברים ידונו במסגרת של ועדה. באופן עקרוני, אנו מעוניינים בתיקים שיסייעו לאוכלוסיות החלשות".

 

לאחר הישיבה נועד ישי עם חברי ש"ס, ואמר כי להערכתו עד סוף השבוע הבא תוכל המפלגה לחתום על כל ההסכמים עם הליכוד. 

 

במהלך הבוקר נפגשו נציגי הליכוד גם עם אנשי ישראל ביתנו. "התמקדנו במיגור הטרור וחיסול החמאס, ובהתאם לכך בקווי היסוד יופיע כי הממשלה מתחייבת לפעול להפלת שלטון החמאס בעזה", אמר לאחר הפגישה ח"כ סטס מיסז'ניקוב. "התחלנו לכתוב כמה סעיפים, והגענו להסכמות שהשנה, והשנה הבאה, יוגדרו כשנת הזדמנות לעלייה. לצורך כך יוקם קבינט בראשות שר מטעמנו".

 

מיסז'ניקוב אמר בנוסף כי "חלה התקדמות גדולה בשינוי שיטת הממשל, וגם בנושא העדפה מתקנת לחיילים משוחררים". הוא ציין כי המשא ומתן לא עסק בגיור,

ברית הזוגיות, ובחוק האזרחות, וגם לא בחלוקת התיקים.

 

בליכוד מקווים להגיע בקרוב לסיכומים ראשונייים עם ישראל ביתנו, ולהכין טיוטות של ההסכמים המתגבשים. בהמשך לכך, הערב ייפגש יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, עם יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

 

השבוע ניסה ליברמן להגיע לפשרה במגעים ישירים עם הסיעות החרדיות - שהעבירו את ההכרעה לפתחם של הרבנים הגדולים. בישראל ביתנו מכחישים כי ליברמן ניסה להיפגש עם הרב קנייבסקי, וגורמים במפלגה הבהירו: דרוש פתרון של ברית הזוגיות לא רק ללא-יהודים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. לחפש הקלות במסגרת ההלכה
צילום: גיל יוחנן
סטס מיסז'ניקוב וגדעון סער
צילום: ירון ברנר
מומלצים