שתף קטע נבחר

ברקת בזירת הפיגוע: להחמיר בענישת מחבלים

ראש העיר ירושלים בא לזירת הפיגוע שבו פצע נהג טרקטור שני שוטרים - ונורה למוות. לדבריו, "חייבים לחזור לשגרה כדי להראות לטרוריסטים שזה לא יעזור" . אורלב: להרוס בתים, לגרש משפחות

"לשמחתי הרבה אנחנו צריכים להגיד תודה רבה לכוחות הביטחון ולאנשים העירנים שהגיעו לפיגוע הזה ממש בתחילתו ובזכותם יש רק כמה נפגעים קל" - כך אמר בצהריים (יום ה') ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, שבא לזירת הפיגוע בעיר. היה זה למעשה הפיגוע הראשון מאז נכנס ברקת לתפקידו, לפני כשלושה חודשים.

 

נהג טרקטור פגע קודם לכן בניידת משטרה, בה ישבו שוטר ושוטרת, בפינת שדרות בגין וגולומב. השניים נפגעו באורח קל. שוטרים שהגיעו למקום פתחו באש לעבר הנהג. גם נהג מונית שהיה במקום שלף את אקדחו - והנהג נפצע באורח אנוש. בבית החולים הוא מת מפצעיו.

 

לדברי ברקת, "ברגע שנודע לנו על המקרה יצאתי למקום, ואכן ראיתי כי מדובר בפיגוע אשר נועד במטרה להרוג חפים מפשע. זה דבר שצריך לגנות אותו ואני מצפה לשמוע את כל העולם מגנה את פיגועי הטרור בירושלים שבאים לנסות ולפגוע בחוסנה של העיר.

 

"אני מצפה מהממשלה לפעול יחד עם עיריית ירושלים ולהחמיר את הענישה נגד המפגעים ככל שאפשר במסגרת החוק. אנחנו צריכים מהר מאוד לחזור לשגרה בירושלים בשביל להוכיח לטרוריסטים שזה לא יעזור להם", סיכם ראש העיר.

 

גם חבר הכנסת זבולון אורלב (הבית היהודי) מיהר להגיב על הפיגוע, ודרש להחמיר בענישה. "כל עוד בתי מחבלים עומדים על תילם, ומשפחותיהם אינן מגורשות מישראל - ימשיכו מחבלים לנסות ולפגוע ולהפך רכבים באמצעות דחפורים בחוצות ירושלים", אמר אורלב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים