שתף קטע נבחר

מתח בליכוד לקראת הכרעה בתיק המשפטים

צוותי המו"מ של הליכוד וישראל ביתנו ייתכנסו הבוקר להמשיך בניסוח טיוטת ההסכם הקואליציוני. סביב איוש תיק המשפטים נמשכו בסופ"ש הספקולציות

אחרי עוד סוף שבוע מתוח ודרמטי בשאלה מי יהיה שר המשפטים הבא של מדינת ישראל, יתכנסו הבוקר (יום א') צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל ישראל ביתנו כדי להמשיך בניסוח טיוטת ההסכם הקואליציוני בין שתי המפלגות. ניסוח המסמך החל ביום חמישי האחרון, אולם נציגי שתי המפלגות לא הצליחו לסיימו, נוכח פערים שנותרו עדיין פתוחים בנושא ברית הזוגיות ושינוי שיטת הממשל.

 

למרות שבתום פגישתם בארבע עיניים של בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן ביום

חמישי בערב נמסר כי השניים לא דנו בתיקים, מסתמן בסבירות גבוהה כי תיקי החוץ (ליברמן), התשתיות (סטס מיסז'ניקוב), ביטחון הפנים (עוזי לנדאו) והתיירות (יצחק אהרונוביץ') יעברו לישראל ביתנו. סביב תיק המשפטים נמשכו גם בסוף השבוע הספקולציות, ויצרו מתח רב, בעיקר בליכוד.

 

על פי חלק מהדיווחים, שר המשפטים הבא יהיה פרופ' דניאל פרידמן, כפי שדרש ליברמן. "אין סיכוי שליברמן יוותר על פרידמן", העריך בכיר בליכוד בסוף השבוע. על פי מקורות אחרים, הנושא עדיין לא סוכם סופית בין ליברמן ובין נתניהו, והיו גם דיווחים כי בסופו של דבר תיק המשפטים ישאר בליכוד בידיו של גדעון סער או דן מרידור.

 

מקורבים לנתניהו הבהירו כי "הנושא לא סגור, ותלוי מי יהיה בקואליציה. אם האיחוד הלאומי למשל לא יהיו בממשלה - יכולה להיות פה אופרה אחרת לגמרי. צריך לחכות ולראות לאן הדברים זזים בימים המאוד-קרובים". במסגרת הספקולציות, דובר גם כי ישראל ביתנו תקבל את ראשות ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת עבור ח"כ דוד רותם, ואילו בתמורה - תיק המשפטים ישאר בליכוד. עוד דובר באפשרות כי ישראל ביתנו עשויה לקבל את תיק הקליטה.

 

"אסור להאמין לאף אחד בנושא הזה", אמר ל-ynet בכיר בליכוד המעורב

במשא ומתן הקואליציוני. "יש פה יותר מדי קצוות לא סגורים, ויותר מדי אלמנטים שעוד יכולים להשתנות. כולם מנסים לעשות ספינים כדי להשפיע על התיק העתידי שלהם".

 

בתוך כך, ההערכה היא כי אם תיק המשפטים לא יימסר לגדעון סער, היות ונבחר למקום הראשון בפריימריס, צפוי כי תיק החינוך שנחשב ליוקרתי יהיה בידיו. תיק הביטחון, מצידו, צפוי בוודאות גבוהה להיות בידיו של משה (בוגי) יעלון. עדיין לא ברור אילו תפקידים ימלאו דן מרידור, ישראל כץ (ששמו הוזכר כמועמד לתיק כלכלי בכיר), סילבן שלום שרוצה את החוץ, יולי אדלשטיין, יוסי פלד, לימור לבנת ובכירים נוספים המצפים לקידום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. המו"מ נמשך
צילום: דודי ועקנין
נתניהו. התיקים יחולקו?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים