שתף קטע נבחר

נועם שליט: שרה"מ יראה אותנו כשהוא קם בבוקר

הוריו של החייל החטוף יצאו מביתם שבמצפה הילה לירושלים, שם יישהו באוהל מחאה מול מעון ראש הממשלה. נועם שליט אמר ל-ynet כי הוא תובע מאולמרט לסיים את הטיפול בפרשה. מולם יפגינו הורים שכולים המתנגדים לשחרור אסירים

אחרי שראש הממשלה, אהוד אולמרט, טען שההפגנות למען גלעד שליט לא עוזרות לשחרור החייל החטוף, יתייצבו הבוקר (יום א') הוריו, נועם ואביבה שליט, באוהל מחאה מול מעונו בירושלים. בני הזוג שליט יצאו אמש מביתם במצפה הילה שבצפון ועלו לבירה, שם ישהו באוהל המחאה החל משעות הבוקר.

 

זמן קצר לפני שהגיע לבית ראש הממשלה, אמר נועם שליט ל-ynet כי "אנחנו נשב מול הבית שלו כדי שיראה אותנו כשהוא קם בבוקר, כשהוא יוצא מהבית, כשהוא חוזר אליו. כדי שלא ישכח אותנו לפני שהוא עוזב את הבית הזה לצמיתות. אני לא חושב שהוא באמת שכח אותנו, אבל עובדה שב-1,000 הימים האחרונים מאז שגלעד נחטף לא השתנה שום דבר".

 

שליט תבע מאולמרט וממשלתו להחזיר את בנו "עוד לפני תום הקדנציה". לשאלה האם הופעלו לחצים על המשפחה שלא לצאת לפעולת המחאה מול בית ראש הממשלה, אמר שליט כי לא היתה פנייה ישירה, אולם ראש הממשלה "רמז לנו בדבריו ביום שישי שהמחאה מפריעה למאמצים שנעשים בעניינו של גלעד. אני חושב שבשלוש השנים שבהן שתקנו ולא הפרענו ולא הפגנו לא נעשה דבר".

 

אביו של החייל החטוף התייחס לחילופי השלטון, ואמר: "אנו תובעים מהממשלה הקיימת באופן שאינו משתמע לשתי פנים לא להשאיר את הנושא הזה לאחריותה של הממשלה הבאה".

 

הורים שכולים מתנגדים לשחרור אסירים

שליט פנה גם במסר לחמאס וקרא לו לסיים את עסקת האסירים בהקדם: "קרוב למיליון וחצי מתושבי עזה מוחזקים כבני ערובה כנגד גלעד בשל התעקשות חמאס לשחרר את המקורבים. הם חיים בעוני מחפיר ובמצור. ביצוע העסקה יכול לשחרר את הפקק ולקדם גם את שחרורם מהמצב הקשה שבו הם נמצאים".

 

מול האוהל של משפחת שליט יוקם אוהל מחאה אחר - של הורים שכולים המתנגדים לשחרור אסירים פלסטינים תמורת החייל החטוף. המשפחות השכולות מתכוונות להפגין מול ישיבת הממשלה ולהקים את אוהל המאבק מול האוהל שהקים מטה החברים למען גלעד שליט.


יוצאים לאוהל המחאה בירושלים. אביבה ונועם שליט (צילום: דורון גולן)

 

שורה ארוכה של ארגונים פרסמו הבוקר קריאת תמיכה בהחלטתם של נועם ואביבה שליט לשהות באוהל וקראו לציבור להצטרף אליהם. "בשבועיים הקרובים, לפני סיום כהונת אולמרט, תיפול הכרעה גורלית - האם גלעד ישוב בתקופה הקרובה, או יישאר בעזה לזמן בלתי מוגבל". הארגונים קראו לאולמרט: "האחריות להשבת גלעד שליט היא המשימה שלך. השאר שולחן נקי".

 

"אין מנוס מלהיענות לחוטפים"

בראיון ל"קול ישראל" אמר סבו של גלעד, צבי שליט, כי בכוונתו להצטרף לאוהל המחאה: "נוכחנו שבמבחן התוצאה אנחנו לא מגיעים להצלת גלעד. לא מוכנים להיענות לדרישות החוטפים ואין מנוס מלהיענות לחוטפים. אני לא חושב שההפגנות למען שחרור גלעד גורמות לאיזשהו שינוי מצד החוטפים. הם רוצים שנענה על הדרישות שלהם".

 

סבו של החייל החטוף הוסיף כי "יש לנו את כל הזכות לדרוש את הצלתו של גלעד.

לכל אלו שיש להם השגות בנושא, אז שתדעו שמרכיב הזמן, שהוא עוד מעט שלוש שנים, מסייע להיענות לדרישה הזאת - להציל את גלעד". הוא גם מתח ביקורת על אלו המבקרים את המחאה: "מי שאומר את זה - זה לא הבן שלו ולא הנכד שלו ומוטב שלא יתבטא בנושא. אין מנוס מלשלם מחיר כדי לשחרר חייל צה"ל".  

 

ביום שישי אמר ראש הממשלה, כי ההפגנות למען שחרור שליט לא עוזרות: "חלאות אדם מחזיקות בו. כשהם רואים הפגנה של 20 אלף איש, מה אתם חושבים, זה מחזק או מחליש אותם? אנחנו עושים דברים שהם מעל ומעבר כדי להחזיר את גלעד שליט ושהוא יהיה בבית".

 

בשיחה עם ynet אמר שליט כי הוא אינו מעוניין להגיב ישירות לטענותיו של ראש הממשלה, אך הבטיח כי "אנחנו נהיה בירושלים ונגיב במעשים". אביו של החייל החטוף אמר עוד, כי "אחרי שלוש שנים שגלעד בשבי, דבריו של אולמרט נשמעים מעט פתטיים". 


פורסם לראשונה 08/03/2009 07:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם ואביבה שליט ביציאה מביתם
צילום: דורון גולן
מומלצים