שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אביגדור יצחקי הואשם בעזרה להעלמת מס
  מי שהיה פעם מנכ"ל משרד ראש הממשלה וח"כ מקדימה, הואשם כי סייע לבני זוג להתחמק ממס במיליוני שקלים. מכתב האישום עולה כי הוא רשם את הכנסות האשה על אלו של הבעל ובכך הוא גרם להם להתחמק ממס בגובה 4.5 מיליון שקלים

  ח"כ לשעבר אביגדור יצחקי, שהיה יו"ר סיעת קדימה וכיום חבר בצוות 100 הימים של הליכוד, הואשם היום (א') בבית משפט השלום בתל-אביב בעבירות של קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, ובשימוש במירמה עורמה ותחבולה, במזיד ובכוונה לעזור לאחר להתחמק ממס - לאחר שסייע לבני זוג מאזור השרון להתחמק מתשלום מס של מיליוני שקלים.  

   

  ביולי 2006 פורסם כי יצחקי, שכיהן גם כמנכ"ל משרד ראש הממשלה בעבר, ביצע הסדר מס כוזב לבכירה לשעבר בחברת היי-טק המייצרת ציוד תקשורת ולבעלה, שאיפשר להם להימנע מתשלום מס של מיליוני שקלים בגין הכנסות שקיבלה מחו"ל. מדובר בעבירה שבוצעה בתקופה שבה יצחקי פעל כרואה חשבון עצמאי לאחר סיום עבודתו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה.

   

  מכתב האישום - שהוגש על-ידי עו"ד איריס שמואלי מפרקליטות מחוז תל-אביב - מיסוי וכלכלה, עולה כי בחודש דצמבר 2004 התייצב יצחקי בפני פקיד השומה כפר-סבא, בהליך של גילוי מרצון על הכנסות. הוא הציג בפני הפקיד מצג שקרי, לפיו ההכנסות נשוא הגילוי הן הכנסותיו מחו"ל של הבעל, מעסקת תיווך חד פעמית, שאינן מתחום עיסוקו בארץ ולפיכך ההכנסות פטורות ממס.

   

  בהמשך, נטען באישום, פנה יצחקי לפקיד השומה בכתב, בבקשה לתיקון הדו"חות של הבעל. הוא ביקש להוסיף על הכנסתו החייבת של הבעל הכנסה נוספת, אשר מקורה בחו"ל מעיסקת תיווך, בתחום שאינו תחום עיסוקו. הנאשם רשם כי ההכנסה אינה בתחום עיסוקו של הנישום, ואין היא חייבת מס בישראל. בפועל היו ההכנסות שדווחו, הכנסותיה של האשה מעבודתה בארץ, ולפיכך הכסף חייב במס בישראל.

   

  בעקבות השיחות עם פקיד השומה, חתם יצחקי ביוני 2005 - על-פי כתב האישום - בשם הבעל, על הסכם. בהסכם השומה הוצהר על הכנסה חד פעמית מחו"ל, בגובה 13 מיליון שקלים.

   שיעור המס עליו הוסכם הועמד על 25%. סכום המס שהוטל על ההכנסה, על פי הסכם השומה, עמד על 2,900,000 שקלים. אבל בפועל היה מדובר בהכנסתה של האשה - החייבת במס בגובה 7,400,000 שקלים. "בהציגו את הנתונים האמורים, ובעורכו את הסכם השומה בשם הבעל, התייצב יצחקי בשמו ופעל במירמה בעורמה ובתחבולה, במזיד ובכוונה לעזור לבעל להתחמק ממס בסך של לפחות 4,500,000 שקלים", נכתב באישום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים