שתף קטע נבחר

קצב: נילחם בבית המשפט עד להוכחת חפותי

כך אמר הנשיא לשעבר למקורבו, שהתקשר לחזקו. בית המשפחה בקריית מלאכי נותר סגור ומסוגר, ולמקום באו בניו של קצב וחברים כדי לחזקו. השכנה בת ה-100: "אני מכירה אותו 60 שנה, ומעולם לא שמעתי עליו שום דבר רע. הוא חף מפשע"

תוגה בקריית מלאכי: ביתו של משה קצב מוקף מאז שעות אחר הצהריים (יום א') באנשי תקשורת רבים, אך הבית סגור ומסוגר - אין יוצא ואין בא. שלושה מבניו של נשיא המדינה לשעבר - בועז, אריאל וישראל - הגיעו לבית אביהם כדי לחזקו ולעודדו ביום הקשה. הם נראו מחויכים ונינוחים, אך סירבו לדבר עם התקשורת. מקורביו של הנשיא נאספים במקום, ואחד מהם אמר ל-ynet כי שוחח עמו בעקבות ההודעה על החלטת הפרקליטות להעמידו לדין, וקצב אמר לו: "נילחם בבית המשפט עד להוכחת חפותי".

 

כתב אישום נגד הנשיא לשעבר - סיקור מקיף ב-ynet:

 

"התקשרתי כדי לחזק אותו, כי אלו היו שלוש שנים של קושי אמיתי, והיום הזה הוא יום קשה ועצוב", מספר אותו מקורב. "לדעתי לא היתה ברירה ליועץ המשפטי לממשלה כי הוא הסתבך בפרשה הזו, העביר את התיק לעיון פרקליטות תל אביב, אחר כך דרש עוד חקירה ועוד עימות ועוד ראיות והחליט לבסוף את מה שהחליט כדי שבית המשפט יפסוק לבסוף בעניין שבו התלבט כל כך. אנחנו נמשיך לחזק אותו".


הכניסה לבית משפחת קצב, הערב. אין יוצא ואין בא (צילום: צפריר אביוב)

 

הרוחות בקרית מלאכי, עירו של קצב, אינן סוערות במיוחד בעקבות ההודעה, ובקרב הקהל הקהל ברחובות ניכרת אדישות. אך יש בכל זאת מי שלוקח את העניינים באופן אישי. שכנתו הקשישה של קצב, בת 100 לפי מקורביה, מעודכנת היטב בפרשה. אסתר חזקל אומרת כי לדעתה קצב חף מפשע, ולא עשה דבר: "אני מכירה את משה קצב 60 שנה. הוא בן אדם טוב והתלונה נגדו זה רק בגלל שהוא לא שילם כסף לאותה בחורה שהתלוננה.

 

"למה היא לא דיברה שבע שנים? למה היא שתקה? מעולם לא שמעתי עליו שום דבר רע. אני מאמינה שהוא חף מפשע ולא עשה שום דבר. הבחורה הזאת לא מתביישת?". חזקל מספרת כי בכל שבת, כשהנשיא לשעבר הולך לבית הכנסת ורואה אותה מחוץ לביתה, הוא שואל לשלומה ומברך אותה לשלום.

 

גם יועץ התקשורת של קצב, רונן צור, בא לביתו וציין כי מתקיימת התייעצות לגביי קיום מסיבת עיתונאים של הנשיא לשעבר בימים הקרובים. "זו הפקרות משפטית חסרת תקדים. אם יש ראיות חדשות נא לשים אותן על השולחן", אמר צור.

 

"לא יהיה משפט הוגן"

חבר אחר שהגיע לבית המשפחה כדי לעודד את הנשיא הוא דוד חסון. "אני מכיר אותו מאז שהיה מורה בבית ספר וחבר מועצה בקריית מלאכי", הוא אומר. "אני תומך בו - כל הלינץ' התקשורתי עד היום גרם לכך שהתקשורת שפטה והחליטה שהוא אשם. יהיה השופט הכי הוגן במדינת ישראל - הוא מושפע מהתקשורת ומהפרשנות הרבה הניתנת בכל אחד מאמצעי התקשורת, ולדעתי לא יוכל להיות אובייקטיבי והוגן".

 

בקניון הסמוך פגשנו תושב מושב עזריקם הסמוך שסירב להזדהות, אך הסכים לומר: "אם הוא עשה את זה - אז מגיע לו שיירקב בכלא, שישלם את המחיר המלא". יוסי מורדו, תושב העיר אומר: "גבר שמפתים אותו - מתאים לו הכל. אבל בתור נשיא ושר במדינת ישראל הוא היה צריך לחשוב על זה לעומק. לדעתי משה קצב יצא זכאי בסופו של יום".

 

דוד שמש, תלמיד ישיבה שלומד בעיר, מוסיף: "זה לא היה ראוי שאדם שהגיע למעלת נשיא המדינה ימעל בצורה כה נבזית בתפקידו. מה קורה איתו? הוא איבד את הצפון? מגיע לו לשבת מאחורי סורג ובריח. גם מבחינה דתית אני יכול לומר כי אם היה בימינו בית דין רבני, אז מצבו היה קשה יותר וייתכן אף שהיה מקבל גזר דין מוות. על פי הדת צריך עדים, ובמקרה הזה היו מספיק עדויות והוא חייב לשלם את המחיר. אם ייצא זכאי - נדאג לטהר את שמו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. אין יוצא ואין בא מהבית
צילום: AFP
אסתר חזקל. "הוא בן אדם טוב"
צילום: צפריר אביוב
בנו של קצב מגיע לבקרו
צילום: צפריר אביוב
יוסי מורדו ודוד שמש
צילום: צפריר אביוב
מומלצים