שתף קטע נבחר

ברק בא למאהל שליט; יובל ארד התגייסה

עוד ועוד תומכים מגיעים למאהל המחאה למען שחרורו של גלעד שליט. הערב הגיע שר הביטחון, אהוד ברק, וספג צעקות: "רוצים אותו בבית עכשיו". מוקדם יותר ביקרה יובל ארד, בתו של הנווט השבוי: "מניסיון של 23 שנים, כאשר הממשלות מתחלפות זו בעיה ולכן צריך לקחת אחריות"

מאהל המחאה למען שחרורו של גלעד שליט צובר עוד תומכים. הערב (יום ב') הגיעו יובל ארד, בתו של הנווט הנעדר רון ארד: "מניסיון של 23 שנים, כאשר הממשלות מתחלפות זו בעיה ולכן הממשל שכיהן כאשר גלעד נפל בשבי צריך לקחת אחריות ולפעול להשבתו", אמרה באוהל. בהמשך בא שר הביטחון, אהוד ברק, למאהל המחאה על מנת לפגוש את המשפחה.

 

ברק ישב עם נועם שליט במשך כרבע שעה, והשניים התעקשו שלא יוכנסו לפגישתם מיקרופונים. הוא גם לא דיבר עם העיתונאים לאחר מכן. ביציאה, נתקל שר הביטחון בצעקות של עשרות אזרחים שהתכנסו במאהל: "רוצים אותו בבית, רוצים אותו עכשיו".


ברק ורעייתו עם נועם שליט (צילום: גיל יוחנן)

 

ארד הגיעה מלווה בדודה חן ארד, אחיו של רון, כדי להביע תמיכה במאבק המשפחה. היא הוסיפה: "באנו כדי לחזק את ידיהם של נועם ואביבה שליט.

 אנחנו מצרפים את קולנו למאבק להשבתו הביתה. אנו חושבים שצריך לקבל החלטה אמיצה בהקדם ולהחזיר את גלעד הביתה כמה שיותר מהר".

 

חן ארד מתח ביקורת קשה על התנהלות הממשלה בסוגיית החייל החטוף: "אני חושב שמדינה ששולחת חייל למשימה צריכה להחליט מה היא רוצה ולא לשחק משחקים באולי ונדמה לי. לגיטימי שכל אחד יחזיק בדעתו ויאמר אותה אך לא לגיטימי להתנהג כלפיי שליט כפי שנעשה", הבהיר.

 

מוקדם יותר הגיעה לאוהל קרנית גולדווסר, אלמנתו של אהוד: "קוראים לו גלעד שליט,

 אבל למעשה הוא חייל בצבא סדיר שמייצג חתך רחב. על מה המאבק? על חייל פרטי או על ערכים של חברה. מדובר על חייל צה"ל שנחטף - ואת זה מנסים להשכיח מאיתנו".

 

גולדווסר חיזקה את הוריו של גלעד שליט, ואמרה: "שמעתי רבים שאומרים שהם מפחדים ללכת למילואים ומשפחות שאומרות שהן לא רוצות לגייס את בניהן, כדי לא למצוא את עצמן במצב שבו נמצאת משפחת שליט. הם אומרים 'אנחנו ניתן הכל', אבל אם נהיה במצוקה מי יעמוד מאחורינו?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי מיקרופונים. ברק ונועם שליט
צילום: גיל יוחנן
יובל וחן ארד עם נועם שליט, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים