שתף קטע נבחר

האח הגדול? פוטר מהקבוצה בגלל הפייסבוק

עובד פילדלפיה איגלס התלונן בדף האישי על שחרורו של הכוכב בראין דוקינס. שבוע לאחר מכן, הצטרף אליו בלשכת האבטלה. "זה היה החלום שלי, והם לכלכו"

דן לאונה אינו אדם בריא. הוא סובל מתסמונת בשם טרנסוורס מייליטיס - מחלה נוירולוגית הפוגעת בעמוד השדרה, וגורמת לכאבים בגב ולשיתוק זמני בגפיים. למרות מגבלותיו, בגיל 26 הגשים חלום כשזכה במשרה בפילדלפיה איגלס, קבוצת הפוטבול אותה אהד כל חייו. השבוע, שש שנים אחרי הצטרפותו לצוות המנהלתי של הקבוצה, החלום הזה נמוג. לאונה פוטר מתפקידו. לא בגלל המצב הכלכלי, אלא בגלל הפייסבוק.

 

תחילת הפרשה בשבוע שעבר מקורה בעזיבתו של עובד אחר של האיגלס. הסייפטי בראין דוקינס, אחד משחקניה האהובים ביותר של הקבוצה, הפך למובטל אחרי 13 שנים במדיה. ההנהלה סירבה להאריך את חוזהו שפקע ובגיל 35 הוא יצא לדרך חדשה בשוק השחקנים. דנבר ברונקוס לא המתינו הרבה והחתימו אותו על חוזה לשנה.


בראין דוקינס. עוף גוזל - בדרך לדנבר (רויטרס)

 

דוקינס אולי מצא פתרון תעסוקתי, אולם לאונה, אוהד קנאי ונאמן, התקשה לעכל את דבר עזיבתו. כביטוי לתסכולו עדכן את שורת הסטטוס בעמוד הפייסבוק שלו. "דן הרוס בגלל שדוקינס חתם בדנבר. האיגלס הארורים מפגרים" (Dan is fucking devastated about Dawkins signing with Denver. . .Dam Eagles R Retarted!!").

 

לא עבר שבוע וגם לאונה נפלט לשוק העבודה בגיל 32, לאחר ששוחרר מתפקידו כמנהל השער המערבי ב'לינקולן פיננשיאל פילד', איצטדיונם הביתי של האיגלס. "ניסיתי להסביר את עצמי למנהלת שירותי האורחים", אמר לאונה, "אמרתי לה שעבדתי עבור הקבוצה שש שנים ועשיתי כל שנדרשתי. החמצתי רק משחק אחד של האיגלס מאז שהצטרפתי. אמרתי לה שזה היה החלום שלי לעבוד בשביל האיגלס ולא אעשה דבר כזה שוב".


אוהדי האיגלס ב'לינקולן פיננשיאל פילד'. קול מחאה? (רויטרס)

 

"התנצלתי על המעשה שלי. התנצלתי עשרים מיליון פעמים", המשיך לאונה, "מעולם לא ליכלכתי על המועדון לפני כן. עשיתי טעות והם החליטו לחסל אותי?

 והם אפילו לא יכלו להזמין אותי למשרד ולדבר איתי? הם היו חייבים לפטר אותי דרך הטלפון? לפחות שיסתכלו לי בעיניים. להיות מלוכלכים ככה, אני לא מאמין. אני הרוס".

 

מהאיגלס נמסר ש"המידע היחיד שנוכל לחלוק הוא שדן היה עובד עונתי, שהועסק רק בימי המשחקים ולא עובד במשרה מלאה". ספק אם זו התשובה לה ציפה לאונה, שכאמור הצטרף להמוני מפוטרים אמריקנים. המסקנה: היזהרו במה שאתם כותבים בפייסבוק. מסתבר שהאח הגדול צופה. מי יודע, אולי גם דוקינס? מן הראוי שישיב לו כגמולו, ולו רק כאות הזדהות עם הערצתו: "בראין הרוס בגלל שלאונה שוחרר מפילדלפיה. האיגלס הארורים מפגרים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים