שתף קטע נבחר

אמו של נחשון וקסמן לשליט: "נושמת את גלעד"

נועם ואביבה שליט יושבים זה היום השלישי במאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה. הבוקר באו לבקרם הוריו של נחשון וקסמן, שנרצח בידי מחבלים ב-1994. "אנחנו עברנו זאת במשך שבוע ימים, והם עוברים את זה במשך שלוש שנים", אמר האב יהודה

נועם ואביבה שליט, הוריו של החייל החטוף גלעד, יושבים זה היום השלישי באוהל המחאה מול מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים. הבוקר (יום ג') באו להביע עמם הזדהות יהודה ואסתר וקסמן - הוריו של נחשון וקסמן, חייל צה"ל שנחטף ונרצח על-ידי חוליית מחבלים מהחמאס ב-1994.

 

יהודה וקסמן אמר עם כניסתו לאוהל המחאה: "באנו לחבק את המשפחה ולהזדהות עם הכאב והסבל שהם עוברים. אנחנו עברנו זאת במשך שבוע ימים, והם עוברים את זה במשך שלוש שנים. אני לא יודע איך הם מחזיקים מעמד. אי אפשר לתאר במילים את הכאב שהמשפחה עוברת. מבחינת משפחת שליט, הם צריכים לעשות הכל על-מנת שגלעד יחזור. כל מה שיעשו לגיטימי על-מנת להציל את הבן שלהם".

 

בני הזוג וקסמן סיפרו כי פרשת שליט מחזירה אותם לטראומה האישית שהם עברו. "אני נושמת, ישנה וחולמת גלעד שליט. דיברתי בנושא גם עם ראש הממשלה אישית. כל מה שעשיתי לפני 14 שנה עבור בני נחשון - אעשה גם עכשיו", אמרה אסתר ויהודה הוסיף: "מאז שגלעד נפל בשבי, אסתר עוברת זמנים קשים מאוד יום יום ולילה לילה. היא מזדהה כל-כך עם הכאב והסבל של ההורים".

  

לאחר המפגש המרגש עם הוריו של וקסמן, המשיכו נועם ואביבה שליט לבית נשיא המדינה, לארוחת צהריים עם הנשיא שמעון פרס, שהזמין אותם לפגישה עמו. "אני מקווה לשמוע שיש לו דרך לקדם את העניין.

 אולי נשמע ממנו את הדברים בצורה יותר עדכנית וקרובה", אמר אתמול שליט. בני הזוג שליט צפויים להיפגש אחר-הצהריים עם רעיית ראש הממשלה, עליזה אולמרט. "היא זו שהזמינה אותנו, ולכן נשמע קודם כל מה שיש לה להגיד. אולי יש לה איזושהי דרך לדחוף את העניין שלנו", אמר שליט.

 

אמש הגיעה למאהל המחאה יובל ארד, בתו של הנווט הנעדר רון ארד. "מניסיון של 23 שנים, כאשר הממשלות מתחלפות זו בעיה ולכן הממשל שכיהן כאשר גלעד נפל בשבי צריך לקחת אחריות ולפעול להשבתו", אמרה ארד באוהל. בהמשך בא גם שר הביטחון, אהוד ברק, למקום ופגש את בני המשפחה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וקסמן ובני הזוג שליט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים