שתף קטע נבחר

תלונה נדירה במאה שערים - ועבריין המין הורשע

אברהם כץ, איש העדה החרדית בן 40, הורשע בשלושה מקרי מעשי סדום ומעשים מגונים, שניים מהם בקטינים, לאחר שהעדה הבדלנית והאנטי-ציונית חרגה ממנהגה ודיווחה על מעשיו

הפנייה הנדירה הובילה להרשעה. בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע אתמול (יום ב') את אברהם כץ, חבר העדה החרדית בירושלים, בביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים בשלושה מקרים שונים בשכונת מאה שערים, שניים מהם נגד קטינים. הפרשה, המתפרסמת כאן לראשונה, נחשפה לאחר שאנשי העדה החרדית פנו למשטרה - צעד נדיר ביותר עבור העדה הבדלנית והאנטי-ציונית, שאינה מכירה במדינת ישראל.

 

כץ, בן 40, אינו אברך או בעל מקצוע, והוא נהג להסתובב בטל בשכונה, וכך הכיר את קורבנותיו. המקרה הראשון המתואר בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אשרת שוהם מפרקליטות מחוז ירושלים, התרחש במאי 2008, אז פנה כץ לצעיר כבן 19 שהתלווה אליו לביתו. כשהגיעו השניים לביתו נעל כץ את הדלת, הוציא תמונות פורנוגרפיות והראה אותן לצעיר. לאחר מכן הוריד את מכנסיו של הצעיר בכוח, השכיבו על המיטה ונגע באיבר מינו עד שהגיע לפורקן.

 

במקרה אחר המתואר בכתב האישום, שאירע דצמבר 2007, פנה לנער בן 16 והציע לו ללכת יחד איתו לספרייה. השניים נכנסו לספרייה אולם הנער סירב לשבת ליד כץ כי ופחד מכוונותיו. אולם כאשר נכנס הנער לשירותים, נכנס כץ אחריו וטפח לו מספר פעמים על הישבן לשם גירוי מיני.

 

במקרה שלישי נטען כי בשנת 2006 פגש כץ נער בן 14 שהתלווה אליו למקווה. בתוך המקווה ניסה כץ לגעת בקטין אך זה ברח ממנו. שבוע לאחר מכן פגש כץ את הקטין בבית הכנסת, שכנע אותו לבוא עימו לדירתו, ושם ביצע בו מעשה סדום.

 

כץ כפר בכל ההאשמות נגדו וטען כי האירועים האלו לא התקיימו והם פרי עלילה שנרקמה נגדו בשל הליכי גירושיו, סירובו למתן גט וטענתו לאחר שניתן גט שהגט אינו כשר. לכן, טען, נשלחו המתלוננים על-ידי אחרים כדי להעליל ולפגוע בו.

 

שופטי בית המשפט המחוזי יעקב צבן, גילה שטייניץ ורפי כרמל כתבו בהכרעת הדין כי הם מקבלים במלואן את גרסאות המתלוננים ודוחים את גרסתו של כץ. "גרסת הנאשם כי נרקמה נגדו עלילה לא הוכחה, גרסתו וההסברים שניסה לתת לא עמדו במבחן הביקורת ועדותו לא אמינה - ועל כן אנו דוחים את גרסתו", נכתב בהכרעת הדין. גזר הדין יינתן בעוד כחודשיים וחצי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מריאן הול
מאה שערים. ארכיון
צילום: מריאן הול
מומלצים