שתף קטע נבחר

בנו של צ'רלי אבוטבול מואשם בסחיטה באיומים

אדם אבוטבול נאשם באיומים על תושב נתניה שהיה חייב 15 אלף שקל בגין הימורים. האיש שקיבל איומים פחד להגיש תלונה, אך התביעה מסתמכת על תמליל שיחת טלפון שערך עם מוקד 100, שבה אמר: "רוצים להרוג אותי, תבואו מהר"

פרק מפואר נוסף בקורותיה של משפחת אבוטבול: כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשו היום (ג') בבית משפט השלום בנתניה נגד אדם אבוטבול, בן 21, בנו של העבריין המוכר צ'רלי אבוטבול. כתב האישום מייחס לו עבירות של סחיטה באיומים של תושב העיר שהיה חייב כסף על הימורים, והיזק בזדון.

 

אדם אבוטבול כבר נעצר בעבר בשל חשדות שונים, בין היתר בחשד שניסה לרצוח את ציון רובין, אחיה של רעות רובין, העדה המרכזית לרצח רענן לוי (רצח שבו חשוד פרנסואה אבוטבול, אחיו), אך שוחרר.

 

הארוע שבו עוסק כתב האישום הנוכחי התרחש ב-25 בפברואר. אבוטבול הגיע לביתו של תושב נתניה, יחד עם שישה אנשים נוספים, על מנת לגבות חוב בסך 15 אלף שקל שלפי טענתם הוא היה חייב להם בגין הימורים. אותו אדם התקשר למוקד 100 ואמר בפחד ובבכי: "רוצים להרוג אותי, תבואו מהר, רוצים להרוג אותי". כן סיפר למוקדן כי יש לו סכסוך עם משפחת אבוטבול. אולם עד שהגיעו השוטרים, נמלטו האנשים מהמקום.

 

בעקבות אותו אירוע נפתחה חקירה ביחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל). האיש שקיבל איומים לא היה מעוניין להגיש תלונה רשמית על האירוע, והוא אכן לא התלונן עד כה. למרות זאת, נעצר אבוטבול לפני כעשרה ימים, ומעצרו הוארך. בחקירתו שמר על זכות השתיקה.

 

"את אמא שלך אני גומר מטר מתחת לאדמה"

בכתב האישום שהגיש עו"ד אביב שרון נטען כי אדם אבוטבול, יחד עם השישה הנוספים, הגיעו לביתו של תושב נתניה על מנת לגבות את החוב בדרך של סחיטה באיומים, ודפקו בדלת ביתו תוך שאבוטבול צועק בטון מאיים שיפתח את הדלת. כאשר המתלונן לא פתח את הדלת, נטל אבוטבול את חפירה שהיה במקום וזרק אותו על חלון הבית, שבר אותו וקרע את רשת החלון. המתלונן התקשר למשטרה והזעיק אותה. כאשר הבינו השבעה כי המשטרה בדרך - ברחו מהמקום.

 

עצור נוסף הנאשם במעורבות באיומים נגד המתלונן הוא לילי דבש, בן 43 מנתניה. על פי המשטרה, לאחר האירוע התקשר האיש שקיבל איומים לדבש וסיפר לו על מה שהתרחש. בתגובה, ביקש ממנו דבש לצאת מהבית ולא להיפגש עם השוטרים. דבש התקשר לאחיו של האיש שקיבל איומים, ואמר לו להגיד לו "לא ללכת למשטרה", ו"אם הוא יילך למשטרה, אין לזה סוף".

 

המתלונן התקשר שוב לדבש כשהוא בוכה ונסער, ובתגובה דבש איים עליו: "תשמע טוב, טוב מה אני אומר לך, את כל המשפחה שלך אני אזיין אם תעשה את הטעות הזאת, את אמא שלך אני גומר מטר מתחת לאדמה. שמעת מה אני אומר? שאני לא אשמע שהיה שם איזה שוטר או משהו דומה, שמעת אותי?".

 

עוד נטען בכתב האישום כי כאשר הגיעו השוטרים לביתו של האיש שקיבל איומים, הורה לו דבש להתעלם מהם, לברוח מהבית ולהגיע אליו. בהמשך התקשר אדם אבוטבול לדבש על מנת לברר אם שוחח עם האיש. דבש השיב בחיוב, והוסיף כי הוא עזב את הבית מבלי לפגוש אותו. בהמשך התקשר שוב המתלונן ואמר לו כי השוטרים מתקשרים אליו ושולחים לו הודעות, ודבש הורה לו לכבות את הנייד ולא לענות לשיחות חסומות.

 

מכתב האישום עולה כי לפי טענת המתלונן, פרנסואה אבוטבול חייב למשפחתו 80 אלף שקל, וביקש שהחוב שלו יקוזז עם החוב של פרנסואה.

 

בכתב האישום מיוחסות לאדם אבוטבול עבירות של סחיטה באיומים והיזק בזדון, ולדבש יוחסו עבירות של איומים, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה. למרות שהאיש לא מסר תלונה רשמית, הוא מופיע ברשימת עדי התביעה.

 

בבקשה למעצר עד ההליכים, נטען כי בידי המשטרה ראיות לכאורה הכוללות בין היתר את הקלטת השיחה עם מוקד 100, תשאול מוקלט של המתלונן, עדויות של אחיו של המתלונן ואמו, התומכות בגרסתו ומחזקות אותה, ושיחות שנקלטו בהאזנת סתר. עוד נטען בבקשה, כי מעשיהם של הנאשמים מעידים על מסוכנותם לציבור, וכי מחומר הראיות ניכר חששם של המתלונן ועדי התביעה מפניהם - שבגללו סירב האיש שקיבל איומים להגיש תלונה רשמית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדם אבוטבול בעת מעצרו הקודם
צילום: עופר עמרם
מומלצים