שתף קטע נבחר

קבלת שבת עצובה: בלי גלעד, באוהל המחאה

משפחת שליט ערכה קבלת שבת במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה. אביו של גלעד שליט, נועם, ואחיו, יואל, הסבו לשולחן. ביניהם נותר הכיסא הריק ועליו רק תמונה

קבלת שבת עצובה נערכה אמש (יום ו') במאהל מול בית ראש הממשלה בירושלים. כ-40 מקרובי משפחתו הקרובים והרחוקים של גלעד שליט הסבו מסביב לשולחן שבת ערוך כהלכה, לקראת ארוחת השבת. בין נועם שליט, אביו של החייל החטוף, ליואל שליט, אחיו, ניצב כיסא ריק ועליו תמונתו של גלעד.

 

"אני מודה להמוני האנשים שבאו לעודד, לחזק ולתמוך במשפחה בשבוע האחרון ולהעביר את המסר החד-משמעי של הציבור לראש הממשלה - רוב עם ישראל, אם לא כולו, רוצה לראות את גלעד בבית", אמר נועם שליט בתום הקידוש.

 


הכיסא הריק של גלעד (צילום: גיל יוחנן)

 

שליט המשיך להודות בדבריו לעשרות הפעילים שמחזיקים את המאהל פעיל, נקי ומסודר במהלך השבוע האחרון והוסיף את תקוותו להצלחת המחאה הציבורית: "אנחנו מעודדים מהתמיכה של הקהל הרחב, ואני מקווה שהדברים יגיעו הלאה למקומות המתאימים".

 

את ברכת "שלום עליכם מלאכי השרת" המסורתית שרה לפני תחילת הארוחה מאיה רביב, חברה של המשפחה ממצפה הילה. את שולחן הסעודה העמידו הפעילים מול קיר ובו מאות פתקאות שהשאירו אורחי המאהל, שפקדו אותו במשך השבוע. זאת, כשמעל מוצבת תמונתו של הבן השבוי, גלעד.

 

מוקדם יותר אתמול התאספו מאות מפגינים במאהל. המפגינים החזיקו שלטים הנושאים את תמונתו של החייל החטוף, קראו "רוצים אותו בבית" ושרקו במשרוקיות, בניסיון להעביר את קול המחאה אל תוך בית אולמרט. כמה מהם אף חסמו לזמן קצר את כביש הגישה למקום. 

 

נועם שליט, אביו של גלעד, סיפר ל-ynet על הרגשתו נוכח מפגן התמיכה הרחב: "אנחנו ארגנו רק את המקום, לא את האנשים, הם באו מכל רחבי הארץ בספונטניות וזה מעודד אותנו". עם זאת, הסתייג שליט משנשאל על תחושתו האישית. "מה שיחמם לנו את הלב זה אך ורק סיום הפרשה - זה הדבר שמשנה לנו".

 

אתמול היה זה היום השישי מאז התכנסה משפחת שליט במעגל המחאה ולדברי אבי המשפחה, על אף שאינו רגיל לחיים מול המצלמות ולהיחשפות האינסופית אל מול פני המבקרים והתקשורת, עדיין לא תם כוחו. "זה לא ריאליטי - זו הישרדות על אמת. כשאני חושב על מה עובר על גלעד כל יום בשבי אז יש לי את האנרגיות להגיע מדי יום", אמר ל-ynet. 

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 993 יום.


פורסם לראשונה 13/03/2009 21:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קבלת שבת במאהל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים