שתף קטע נבחר

אולמרט הודיע: מאמץ אחרון להשבת שליט

בהודעה מיוחדת שפרסמה לשכת ראש הממשלה, נאמר כי אחר הצהריים שיגר אולמרט לקהיר את ראש השב"כ ואת שליחו המיוחד עופר דקל. הם ייוועדו עם גורמים מצרים בכירים במאמץ לקדם עסקה וביום שני תכונס ישיבת ממשלה מיוחדת

האם עסקת שליט הולכת ונרקמת בקהיר? ממשלת אולמרט עושה מאמץ אחרון להגיע לעסקה לשחרור גלעד שליט עד יום ראשון בערב. לשכת ראש הממשלה פרסמה הערב (שבת) הודעה מיוחדת ובה נאמר כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שיגר אחר הצהריים למצרים את ראש שירות הביטחון הכללי, יובל דיסקין, ואת שליחו המיוחד, עופר דקל. הם ישובו מחר בערב וביום שני תתכנס ישיבת ממשלה מיוחדת שתדון בסיכומים, אם יושגו.

 

דיסקין ודקל נשלחו כדי לעשות מאמץ נוסף למיצוי האפשרות לשחרור גלעד שליט. הם ישהו במצרים עד יום ראשון בערב ויפגשו עם גורמים מצרים בכירים, המתווכים בסוגיית שחרורו של גלעד שליט ויבחנו אם ניתן לקדם את שחרור החייל החטוף. בכל מקרה, מתכוון אולמרט, לכנס ישיבת ממשלה מיוחדת ביום שני בבוקר. הוא עדכן את ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, במהלכים האחרונים. השרים יצביעו ככל הנראה על הסיכומים בקהיר.

 

ביום חמישי בלילה שבו לישראל דיסקין ודקל ועדכנו את אולמרט בפרטי המשא ומתן. במהלך סוף השבוע התנהלו דיונים אינטנסיביים כדי לקבוע את עמדת ישראל ביחס לתנאים שהציב חמאס. בלשכת ראש הממשלה מסרבים לומר אם הושגה פריצת דרך. משפחת שליט מעודכנת כל הזמן.

 

נועם שליט אמר בתגובה ראשונית לידיעה על נסיעתם של דיסקין ודקל לקהיר, כי אין לו מידע חדש בנושא. "אנחנו יודעים את מה שכולם יודעים, ועדיין לא ברור לנו מה המשמעויות של הדברים". גורמים במטה המאבק קיבלו בסיפוק את הידיעה על הגברת המאמצים להגיע לעסקה.

 

לוח הזמנים הצפוף לעסקת שליט נקבע, כך לפי גורמים מדיניים, לא כדי ללחוץ על חמאס כי אם על-פי לוח הזמנים הפוליטי בישראל. ביום שלישי יניח נתניהו את ההסכמים הקואליציונים אותם הוא השיג וביום רביעי תושבע הממשלה.

 

הערב הצטרף למאמץ הציבורי לשחרור גלעד שליט אחיו הבכור יואל שליט: "השבוע הזה הוא השבוע האחרון שיש למקבלי ההחלטות בממשלה לממש את חובתם - להציל את גלעד", אמר. גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 993 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט
צילום: רויטרס
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים