שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  Dell Studio Hybrid - קטן ומסוגנן

  המחשב המעוצב Studio Hybrid יפה וקטן מספיק על מנת למקמו על כל שולחן עבודה או מזנון בסלון, אך האם הוא מספיק חזק על מנת לשמש כ- HTPC?

  פעם מחשב ממוצע תפס נפח של חדר שלם. אבל אם אתם חושבים שהמחשבים של היום קטנים בגודלם, חכו לדורות הבאים, שם ילך ויתכווץ גוף המחשב, עד ליום בו תוכלו למקם את המחשב האישי בכל מקום בבית, מבלי הצורך לדאוג למקום פנוי או מרווח מספק לאוורור. ה-Hybrid Studio של Dell הולך צעד בכיוון זה ומציע ביצועים של מחשב מודרני, בחבילה קטנה ומעוצבת שיכולה לעמוד ללא רגשות אשם אסתטיים, על כל שולחן עבודה או מזנון בסלון.

   

  כיצד הוא עושה זאת? בעזרת שימוש ברכיבים של מחשב נייד, פלטפורמת לוח האם מבוססת על ערכת השבבים של אינטל מדגם 965 ששייכת לדור הלפני האחרון של החברה, עם כרטיס מסך משולב מדגם X3100 ומעבד אינטל המיועד לפלטפורמה ניידת, במקרה הזה, זהו דגם T7250.

   

  עוד ב-dtown: טלוויזיית LCD טושיבה RV555 במבחן

   

  אדום לוהט

  ולפני שאנו צוללים אל תוך נבכי אופיו של ה- Hybrid, נהיה רדודים קמעה, ונבחן קודם כל את החיצוניות שלו.  הגרסה שקבלנו לסקירה הגיעה באדום לוהט. הגוף אובלי, עטוף פלסטיק

  שקוף ואדמדם, עם חזית שחורה ובסיס אלומיניום כסוף. המחשב מגיע בגימורי צבע שונים, גודלו כשל ספר שמנמן והוא אינו תופס מקום רב על השולחן כאשר הוא מונח בתנוחה ניצבת.

   

  את המחשב ניתן להתקין בצורה אנכית – בעמידה אך גם בשכיבה לרוחב. החזית כהה למראה, עם יציאת אודיו לאוזניות, שני שקעים לחיבורי USB וחריץ עבור כרטיסי זיכרון, מולם מצוי חריץ גדול יותר – זהו פתחו של הכונן האופטי, לכאורה ללא לחצני הפעלה, אך ברגע שנכניס דיסק CD או DVD, ידלק סימון לבן בתוך משטח הפלסטיק השחור ואנו נגלה כי מדובר בלחצן מגע שמיועד להוציא את הדיסקים בסיום השימוש.

   

  כאשר לוחצים על כפתור ההפעלה, נדלק בחזית שם הדגם: Hybrid באותיות לבנות ועל כל דופן צדדית, מתגלה סמלון של Dell מוקף בעיגול אדום דולק באור ומוסיף עוד קורטוב של עיצוב (ושיווק) לעסק.

   

  צידו האחורי של המחשב מוסתר מהעין בעזרת דפנות בולטות, זה הצד שמשדר "ביזנס", לעומת שאר הצדדים שמקרינים "פלז'ר". כאן נמצא את כל החיבורים הנחוצים, הן לעבודת משרד והן לשימושי קולנוע ביתי.

   

  עוד ב-dtown: בדקנו מחשב נייד של HP עם בלוריי

   

  חומרה

  הסטודיו מגיע עם שלושה חיבורי USB, לידם חיבור 1394 Firewire עבור מצלמות וידאו והתקנים נוספים, יציאת אודיו דיגיטלית אופטית (S/PDIF), כניסת למיקרופון ויציאת אודיו אנלוגית. הוא כולל גם יציאת וידאו מסוג DVI עבור מסכי מחשב, יציאת וידאו ואודיו HDMI שמתאימה בעיקר לשימושי קולנוע ביתי וחיבור רשת מחווטת (וגם כרטיס רשת אלחוטית

  פנימי). בצד שמאל נבחין במאוורר שאחראי על הוצאת האוויר החם.

   

  חומרת הגרפיקה מבוססת על כרטיס המסך המשולב של אינטל מדגם X3100. זהו כרטיס מסך שמיועד לספק תמיכה ביישומים משרדיים, עם קורטוב מולטימדיה וקמצוץ ביצועים עבור משחקים. הציון במבחן הביצועים 3DMark עומד על פחות מאלף נקודות ומראה על התאמה קטנה מאוד למשחקי תלת ממד, ציון מבחן PCMark05 עומד על 3850 נקודות ומדגים התאמה מספקת לשימושי משרד.

   

  ביצועים

  בפועל, שגרת עבודה שכללה שימוש במסמכי אופיס, תוכנות דואר, גלישה באינטרנט וגם עבודה על תוכנות עריכת גרפיקה קלות התנהלה בצורה מוצלחת וזורמת עם מחשב שמגיב בזריזות וללא שיהוקים, כרטיס המסך זיהה ללא בעיה רזולוציות מסך של עד 1920X1200 פיקסלים. בראש שולחן העבודה של מערכת ה-Vista, הטמיעה Dell שורת סמלים שמהווה קיצורי דרך לפעולות או תיקיות חשובות (כמו של סרטים, תמונות ושירים), זה מזכיר במשהו את שורת הקיצורים הנהוגה במערכת Leopard של אפל.

    

  בקולנוע ביתי, האתגר הוא יכולת הרצה של סרטים בפורמטים שונים, בעידן בו סרטי HD מתחילים להיות נפוצים, מחשב קולנוע ביתי צריך להיות מסוגל לנגן את כל הפורמטים, עד לאיכות מקסימלית של 1080p.

   

  בבדיקה שערכנו עם סוג קבצים שונים, סרטי HD באיכות 720p עובדים ללא כל בעיה, הן כקבצים מסוג AVI, והן בפורמט המאתגר יותר MKV. סרטי 1080p, לעומת זאת, הדגימו כי כאן אנו מגיעים לחסם עליון של יכולת חומרת המחשב. חלקם התנגנו בהצלחה, האחרים גמגמו, כאשר ניצול שתי ליבות המעבד נע סביב 90%.  ניסוי עם קבצי M2TS של בלוריי, שמגיעים בפורמט H.264 וקצב נתונים גבוה ביותר (שיכול לנוע בין 30Mbps-40Mbps) לא הגיע לתוצאות מקוות, עם ניגון מגמגם קמעה.

   

  רוכשי ה- Hybrid יוכלו לנגן ללא חשש כל קובץ 720p בכל פורמט, סרטי 1080p לעומת זאת, יתנגנו בחלקם, זאת בתלות בקצב הנתונים של כל קובץ.

   

  אודיו איכותי, מארז שקט

  ה- Dell מציע מספר יציאות קול: שתי יציאות אנלוגיות – האחת עבור אוזניות (בחזית המחשב) והשניה יציאת 3.5 מ"מ שעם כבל מתאים ניתן לחברה לרסיבר סטריאו.

  מי שמבקש לקבל צליל 5.1 היקפי, יכול לעשות זאת דרך יציאה אופטית דיגיטלית.

   

  יציאת ה- HDMI, תתאים לבעלי טלויזיות LCD או פלזמה וגם לבעלי רסיברים חדישים, בחיבור סטריאו, ניתן היה להוציא אות אודיו באיכות של עד 192kHz/24bit, ניתן להגדיר גם הוספה של הדמיות ואפקטים שונים לצליל, אך אנו, באופן כללי, מעדיפים את הצליל בצורתו הטבעית.

   

  ה- Studio Hybrid מגיע עם מקלדת ועכבר (USB), מי שמתכוון לרכוש מחשב זה עבור שימושי מדיה סנטר בסלון, יעדיף בוודאי לרכוש גם מקלדת ועכבר אלחוטיים ואולי גם שלט מתאים. ההיבריד כולל כרטיס רשת אלחוטי בתקן WiFi 802.11n החדש והמהיר, בהתקנת המחשב בסלון, הוא זיהה בקלות את הרשת הביתית (תקן G) והתחבר ללא בעיות.

   

  מאוורר המחשב עובד באופן חרישי. את המחשב שנבחן העמדנו על שולחן העבודה, ממש בצד העכבר, וניתן היה לעבוד ללא כל הפרעה. ההיבריד מתחמם מעט, בעיקר בצידו הימני. בבדיקה במגע התברר כי החום אינו גבוה, גם לאחר הפעלה בת מספר שעות, המאוורר פולט מעט אויר חם בצידו האחורי.

   

  כאן למעשה, בא לידי ביטוי יתרונה הגדול של חומרת המחשב, ערכת השבבים שמיועדת במקור למחשבים ניידים הינה חסכונית באופן יחסי בחשמל, מתחממת פחות ובעקבות זאת גם מרעישה הרבה פחות, זאת בהשוואה למחשב שולחני רגיל.

   

  עוד ב-dtown: האם אפל תשיק Macbook עם מסך מגע?

   

  לסיכום: על יופי משלמים

  Dell צועדת בכיוון הנכון, לעבר סוג חדש של מחשבים קטנים הרבה יותר, אסטטיים ושקטים. במדד השימושיות, התוצאות מעורבות, עם זיקה ברורה לעבר שימוש כללי ומשרדי, בתחום המולטימדיה, כל עוד השימוש כולל צפיה בתמונות, האזנה למוזיקה וצפיה בסרטי DVD וקבצי HD באיכות 720p.

   

  התמיכה הגבולית בפורמטי Full HD מונעת ממנו להיות מחשב מדיה סנטר מושלם, כמו גם חסרונו של כרטיס טלויזיה עבור הקלטה (אם כי ניתן לחבר חיצוני דרך USB).

  במחירו של ה- Dell Studio Hybrid, ניתן לרכוש מחשב שולחני "רגיל" בעל חומרה חזקה בהרבה, אולם זה יהיה גדול בהרבה ולא גמיש ביכולות המיקום שלו. על יופי, משלמים.

   

  Dell Studio Hybrid 140G

  ציון: 


   

  מחיר: 4,390 ש"ח

   

  יתרונות: אסטטי, שקט, נוח למיקום, יציאות וידאו ואודיו.

  חסרונות: ביצועים ממוצעים, תמיכה חלקית בוידאו HD.

   

  מפרט טכני

  מעבד: Intel Core 2 Duo T7250 2.0GHz ,800MHz ,2MB

  זיכרון: 2048MB (2x1024) 667MHz DDR2 Dual Channel

  כונן קשיח: 160GB Serial ATA 5400RPM

  כונן אופטי: 8X DVD+/-RW Drive

  כרטיס מסך: אינטל X3100

  כרטיס קול: Realtek HDA 7.1 Dolby Digital capability

  כרטיס רשת אלחוטי: European Dell Wireless 1505 Wireless-N MiniPCI Card

  עכבר: Dell Black 2 Button USB Scroll Optical Mouse

  מקלדת: Hebrew (QWERTY) Dell Multimedia USB Black

  מערכת הפעלה: Windows Vista Home Premium SP1 (32Bit)

  תוכנות משרד: Microsoft Works 9.0 - Word Processor, Spreadsheet, Outlook Express, Powerpoint Viewer

  מידות (בשכיבה): עומק 21 ס"מ, רוחב: 19.5 ס"מ, גובה: 7.1 ס"מ

  אחריות: שנה

   

  לסקירת Dell Hybrid Studio ב-dtown

   

  לדף המוצר באתר היצרן

   

  לכל סקירות הניידים

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים