שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובדי "עוף העמק" מפגינים בכנסת: לאן נלך?
  בזמן שבוועדת הכספים של הכנסת התקיים דיון בנוגע לעתיד המפעל, הפגינו מחוץ למשכן כ-50 עובדים. "באנו לפה לבקש עזרה בשם 200 עובדים ומשפחותיהם", אמרה אחת העובדות

  מאבק עובדי "עוף העמק" עולה לירושלים: כ-50 מעובדי המפעל, הנמצא בסכנת סגירה, הפגינו הבוקר (יום ב') מול משכן הכנסת בקריאה לממשלה למצוא עבורם פתרון. במקביל, במשכן הכנסת התנהל דיון של ועדת הכספים בנוגע לגורל המפעל - בו נכחו יו"ר ועד העובדים, מוטי סער, וכמה עובדים נוספים במפעל.

   

  העובדים יצאו לפנות בוקר מהמפעל בו הם מתבצרים בימים האחרונים לעבר ירושלים. בין העובדים שעלו לבירה גם ברכה שושן (56), תושבת עפולה, העובדת במפעל כבר 37 שנים. "באנו לפה לבקש עזרה בשם 200 עובדים ומשפחותיהם", היא אמרה ל-ynet.


  מפגינים מול הכנסת (צילום: דודי ועקנין)

   

  "במקום שייתנו לנו כסף מהביטוח הלאומי, שיתרמו את הסכום למפעל ויתנו לנו לעבוד", היא מציעה. "אנחנו לא רוצים אבטלה, לא רוצים ביטוח לאומי. אנחנו אנשים עובדים שלא משחקים. אני מוותרת על התענוג לתחום בלשכה. איך נחייה בכבוד? אני לא רוצה לבקש נדבות, יש לנו ידיים ורגליים כדי לעבוד. אין מקומות אחרים לעבוד בהם, מי יקבל אותי בגילי? אני מקווה שישמעו אותנו. אני אשה מאמינה, יש לנו עוד תקווה".

   

  כחלק מצעדי המחאה, פרצו בשבוע שעבר עובדי המפעל ברמת-ישי למשרדי למשרדי ההנהלה

   של תאגיד מפעלי העמק, כשהם מניפים בידיהם שלטים. הם גם יצאו לשוק בחיפה כדי למכור ארגזי עופות שלקחו מהמפעל הסגור.

   

  עובדי "עוף העמק" מתבצרים במפעל כבר תשעה ימים, במחאה על כוונת הבעלים, הקיבוצים באזור עמק יזרעאל, לסגור אותו. 200 העובדים במפעל ימשיכו השבוע את מסע ההפגנות שלהם, אליו יצטרפו כמה מילדיהם. יו"ר ועד העובדים, מוטי סער, אמר אתמול כי "לצערי זו המציאות של הילדים שלנו. במקום שישחקו בבית, הם משחקים ומפגינים איתנו במאבק על פרנסתנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עובדי "עוף העמק" מפגינים בירושלים
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים