שתף קטע נבחר

השר ישי: מקווה לחתום עם הליכוד כבר היום

לפני כניסתו לפגישה בין צוותי המשא ומתן של הליכוד וש"ס, אמר אלי ישי: "אני מקווה לסיים את זה כבר היום ולחתום"

אחרי ישראל ביתנו בליכוד מנסים לסגור עם ש"ס: צוות המשא ומתן של הליכוד וש"ס נפגשים היום (ב') בכפר המכביה, על מנת לנסות לחתום על הסכם. במשא ומתן הגיעו שתי המפלגות לטיוטת הסכם.

 

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, אמר לפני כניסתו לפגישה: "אני מקווה לסיים את זה כבר היום ולחתום". לדבריו, ש"ס תומכת בממשלת אחדות רחבה. ישי התייחס גם למגעים בעניין החייל החטוף, גלעד שליט, ואמר כי הרב עובדיה יוסף יעודכן בפרטי העסקה.

 

ישראל ביתנו קיבלה כמה מדרישותיה בנושאים אזרחיים. בסוגיית ברית הזוגיות נקבע בהסכם כי בתוך חודשיים תוסדר בחקיקה סוגיית חתונת לא יהודים עם לא יהודים בישראל.

 

לאחר מכן, תכונס ועדה שתדון במציאת פיתרון חוקי לשאר הבלתי מחותנים בתוך 15 חודשים. בסוגיית הגיור נקבע כי רבני ערים ומועצות יוכלו לגייר בהסכמה של הרבנות הראשית. המגיירים גם יוכלו להשיא את המגויירים וייקבעו קריטריונים לביטול הגיור.

 

הסיכומים בסוגיות האזרחיות התאפשרו בעקבות פגישה שערך ח"כ דוד רותם אתמול כי הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר. גם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, עודכן בפרטים.

 

בליכוד מנסים לחתום על הסכם בקרוב גם עם אגודת ישראל, האיחוד הלאומי והבית היהודי - לקראת תום המועד בו אמור בנימין נתניהו להודיע לנשיא כי הוא הצליח להרכיב ממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. הסכם בקרוב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים