שתף קטע נבחר

קומברס פיטרה 300 עובדים, כשליש מהם בישראל

מנכ"ל החברה, אנדרי דהן, כתב לעובדים: לחברה תוכנית כדי לעבור את תקופת חוסר היציבות, הכוללת צמצום כוח האדם ב-8% והפחתת הוצאות. אווירת נכאים שוררת במשרדי החברה

חברת קומברס פיטרה היום (ב') כ-300 עובדים, כשליש מהם בישראל. לפני כשבועיים פורסם כי ענקית התוכנה עומדת לבצע פיטורים המוניים. החברה לא אישרה בזמנו את דבר הפרסומים, אולם מנהלי החברה הודיעו לחלק מהעובדים כי אם לא יהיה שיפור מהותי בעסקי החברה היא תיאלץ לקצץ ממצבת כח האדם שלה. מאז תחילת השנה פוטרו בקומברס כ-50 עובדים נוספים.

 

 

במכתב לעובדים שנשלח היום אמר מנכ"ל החברה, אנדרי דהן: "אנחנו חווים כעת את האקלים הכלכלי הקשה מזה עשורים רבים. כעת ברור ש-2009 תהיה שנה מאתגרת עבור כל הסקטורים במשק. אני והצוות הבכיר בקומברס פיתחנו תוכנית שתביא את החברה לעבור תקופה זו של חוסר יציבות, ואשר כוללת מספר צעדים. הראשון, צמצום היקף כוח האדם שלנו ב- 8%". דהן גם כותב כי התכנית תכלול הפחתת הוצאות שונות במשרדי קומברס ברחבי העולם עד יעבור זעם.

 

במשרדי קומברס שררה היום אוירת נכאים. מעטים היו מוכנים לשוחח עם העיתונאים, אך היו גם כאלה שסיפרו על תחושה לא נעימה שמלווה אותם זמן ארוך. "מאז שהתחלפה ההנהלה, המצב פה שונה. החברה הפכה להיות אמריקנית, ואני כבר לא רואה סיבה שקומברס ישראל תמשיך להתקיים", אמר עובד שנמצא בחברה מאז 1999. אחת המפוטרות סיפרה שקיבלה מכתב ובה מודים לה ומודיעים לה כי שיתוף הפעולה בין הצדדים עומד להסתיים בעוד חודש.

 

קומברס מפתחת תאים קוליים והודעות טקסט, לצד פעילות בתחום הבילינג. החברה היתה אמורה לפני שלוש שנים בדיוק לפרסם את דו"חותיה הכספיים לשנת 2005 אולם בשל גילוי אי סדרים חשבונאיים מתעכב הפרסום פעם אחר פעם וגם כיום איש בקומברס אינו מוכן לומר מתי אלה ייחשפו לעיני המשקיעים.

 

קומברס תעסיק לאחר הפיטורים כ-4,200 עובדים, מתוכם כחצי בישראל. לשם השוואה, לפני שלוש שנים, עם התפוצצות פרשת הבקדייטינג העסיקה החברה 7,000 עובדים, מתוכם כמעט חצי בישראל.

 

בהכנת הכתבה השתתף יאיר חסון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים