שתף קטע נבחר

בג"ץ: אליפות ישראל בסיף – פתוחה גם לדתיים

השופטים דחו את דרישת איגוד הסיף להסיר את הצו שמחייב אותו לא לקיים את התחרות בשבת. נציג האיגוד התחייב: באליפות יימצא פיתרון לשילובו של הסייף הדתי יובל פרייליך

יש לקיים את אליפות ישראל בחודש הבא בצורה שלא תפגע בספורטאים שומרי השבת – כך הורה היום (ב') בג"ץ, שדן שוב בעניינו של אלוף הארץ לנוער, הסייף הדתי יובל פרייליך. השופטים בייניש, ארבל ומלצר דחו את דרישת איגוד הסיף להסיר את צו הביניים שניתן בשנה שעברה, ולפיו על מארגני התחרויות לאפשר השתתפות ספורטאים דתיים מבלי שיחללו את השבת. 

 

בית המשפט הציע לצדדים לנסות להגיע לפיתרון מוסכם או לדון בנושא בבית הדין של ההתאחדות לספורט, אך בכל מקרה סירב להסיר את הצו עד שתושג פשרה. נציג האיגוד, עו"ד אדי ווסר, התחייב בתגובה כי באליפות, המתוכננת ליום שבת ה-25 באפריל, אכן יימצא פיתרון לשילובו של המתחרה הדתי - פרייליך.

 

דיקן מכללת שערי משפט עו"ד ד"ר אביעד הכהן, המייצג את יובל פרייליך בעתירה, אמר ל-ynet: "אני מברך על ההחלטה ומקווה שכל המעורבים בעניין אכן יגלו רוח טובה לפתרון הבעיה בדרך שלא תכריח ספורטאים דתיים לחלל את השבת, או תהפוך אותם לאזרחים סוג ב' במדינת היהודים".

 

כזכור, פרייליך, תושב ירושלים,

הינו שומר מצוות הלומד במערכת החינוך הדתית מילדותו. יובל אף מחזיק כיום בתואר אלוף הארץ בסייף עד גיל 13. לטענתו ולטענת אביו ספורט הסייף כרוך בחילול בלתי נמנע של שבת ולכן בהיותו של פרייליך שומר מצוות נמנעת ממנו האפשרות ליטול חלק בתחרויות המתקיימות בשבתות וחגים. פרייליך עתר לבג"ץ לאחר שנמנעה ממנו האפשרות להשתתף בתחרות ושופט העליון, חנן מלצר, הוציא צו ביניים האוסר על קיום התחרות בשבת.

  

מלצר ציין אז כי "צו ביניים זה יבוטל מאליו אם ייעשו הסידורים המתאימים כדי לאפשר לנער להשתתף בתחרות במוצאי שבת או אם תובטח יציאתו לחו"ל במסגרת הנבחרת הישראלית על פי הישגיו עד כה ובהתחשב בכך שנשללה זכותו להמשיך ולהתמודד (זאת על דרך של ניצחון טכני בקרבות בהם יימנע ממנו ליטול חלק)". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים