שתף קטע נבחר

איך ירדה חתולה מברוש גבוה? הרבה בזכות ליטוף

החתולה טיפסה על העץ עד לגובה של כ-10 מטר ולא הצליחה לרדת לבד. הרחוב הצר לא איפשר להביא למקום מנוף גבהים, וגם זרנוק המים של הכבאים לא עזר. לאחר שבוע היא הורדה בסיוע המחלץ אבי קוזי

שבוע ימים שרדה חתולת רחוב על צמרתו של עץ ברוש ענק, בגובה של יותר מ-10 מטר בחיפה. ביום ראשון טיפס מחלץ בעלי החיים אבי קוזי על העץ הגבוה והוריד אותה בחזרה לקרקע הבטוחה. 


הצילו! החתולה ועץ הברוש (צילומים: עומרי מליס) 


אבי קוזי מפלס דרכו במעלה העץ הגבוה

 

החתולה טיפסה על העץ הגבוה ברחוב ז'בוטינסקי שבחיפה ולא הצליחה לרדת. תושבי הרחוב עקבו בימים האחרונים מקרוב אחר מצבה והמאמצים לחלצה. הם הזמינו מספר פעמים את מכבי האש, אך הרחוב הצר והקטן מנע מהכבאים להביא למקום מנוף גבהים. גם ניסיון להורידה מהעץ בעזרת זרנוק מים לא צלח.
 
אחד השכנים, עומרי מליס, שהבחין שהחתולה בסכנת חיים בין שמיים וארץ, יצר קשר עם עמותת "תנו לחיות לחיות" שפנתה לקוזי, לאחר שפעולת החילוץ המורכבת אושרה על ידי המשרד להגנת הסביבה, הגיע קוזי למקום.
 
"הסיכוי שהחתולה תצליח לרדת בכוחות עצמה מעץ כה גבוה וסבוך היה אפסי", סיפר קוזי ל-ynet. "הצמחייה העבותה הסתירה את העובדה שהעץ מתפצל במרכזו לשלושה ענפים המרוחקים זה מזה, ומקשים לא רק על הירידה אלא גם על הטיפוס מעלה".
 

העורבים חגו והמתינו להתפתחויות

לאחר שארגן את הציוד - וגם כלוב נשיאה - החל קוזי לטפס. "זה עץ ברוש עצום עם ענפים דקים וחזקים, ממש כמו מסמרים ששרטו אותי בכל הגוף". בדרכו למעלה הוא נתקל גם בלהקת עורבים גדולה שחגה מסביבו. "הם ניסו לתקוף אותי ולא הפסיקו לצווח בקולי קולות. רק כשהגעתי אל החתולה הבחנתי שהיא יושבת בתוך קן ריק של עורבים, וזו הסיבה להמולה שלהם". 


נשלפה מהעץ, הישר לכלוב

 

כשחיות נתונות במצוקה וסכנת חיים הן עלולות לעיתים להגיב בתוקפנות נגד המחלצים שמגיעים לעזרתן. קוזי, בעל ניסיון רב בתחום, לא ידע האם מדובר בחתולה בעלת אופי פראי או ידידותי. "גם החתולים הכי חברותיים בעולם עלולים להתנהג בצורה 'קרבית' ואני תמיד ממתין מספר דקות כדי שיתרגלו לנוכחותי. אני מתקשר איתם ומנסה להרגיע אותם", הסביר.
 
"כשהחתולה איפשרה לי לגעת בה ואפילו ללטף אותה, זה היה הסימן מבחינתי שאני לא צריך ציוד נוסף מעבר לכלוב הנשיאה. ברגע אחד שבו היא הסיטה את מבטה ולא התרכזה בי, תפסתי אותה והכנסתי אותה במהירות לכלוב. ואז התחלנו לרדת למטה".

 

על הקרקע הבטוחה הביא מליס לחתולה מזון ומים. קוזי בדק בינתיים שהיא לא פצועה. "היא חתולת רחוב בוגרת, שהתגלתה כחמודה להפליא", סיכם קוזי את המבצע. "היא הייתה רעבה מאוד אחרי שבוע של צום כפוי, ואחרי שאכלה ושתתה היא הלכה לדרכה. אני מקווה שהיא למדה את הלקח שלה".

 

  • מבצע החילוץ - שלב אחר שלב: 

 


צילום: עומרי מליס 


 


 


 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קוזי בדרך לחתולה
צילום: עומרי מליס
מוריד את החתולה למטה
צילום: עומרי מליס
צילום: אבי קוזי
העורבים חגו מסביב
צילום: אבי קוזי
צילום: חגי אהרון
צווחו על הפולשת השעירה לקן
צילום: חגי אהרון
סוף טוב. החתולה בחזרה לגובה פני הקרקע
צילום: אבי קוזי
מומלצים