שתף קטע נבחר

אולמרט: חמאס הקשיח עמדתו, וחזר בו מההבנות

לשכת ראש הממשלה פרסמה הודעה המאשימה את חמאס במה שנראה ככשלון השיחות בקהיר. דרישות חמאס הועלו "למרות הצעות נדיבות שהועלו". לדברי גורם בכיר בלשכת אולמרט, "עסקה לא יכולה להתבצע בתנאים האלה"

העסקה לשחרור גלעד שליט נראית הלילה (יום ג') כהולכת ומתרחקת. בהודעה רשמית שיצאה מלשכתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נאמר כי "החמאס הקשיח את עמדתו וחזר בו מההבנות אשר גובשו במהלך השנה האחרונה, והעלה דרישות קיצוניות".

 

 

עוד נאמר כי אותן דרישות הועלו "למרות הצעות נדיבות שהועלו בסבב זה במטרה לקדם ולמצות את המשא ומתן ולהביא לשחרור שליט".

 אולמרט זימן ישיבת ממשלה להיום ב-14:00, במסגרתה יימסרו לחברי הממשלה הפרטים המלאים על תוצאות המגעים שהתנהלו.

 

מוקדם יותר אתמול עזבו את קהיר השליחים המיוחדים המתווכים בעסקת שליט, יובל דיסקין ועופר דקל. עם שובם לישראל, השניים מיהרו לפגישה עם ראש הממשלה בלשכתו שבקריה בתל אביב, כדי לעדכן אותו בפרטי המשא ומתן.


נועם שליט באוהל המחאה. עודכן בהתפתחויות (צילום: דודי ועקנין)

 

בהתייעצויות שנמשכה כשעתיים השתתפו דיסקין, דקל, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה האלוף מאיר כליפי, היועץ המדיני שלום תורג'מן ויועץ התקשורת, יעקב גלנטי. עם תום הדיון הורה ראש הממשלה למזכיר הממשלה עובד יחזקאל לכנס את  הממשלה היום בצהריים, בין היתר - בהמתנה לשובו של הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, שהקדים את חזרתו מוושינגטון.

 

גורם בכיר בירושלים אמר אתמול, "עסקה לא יכולה להתבצע בתנאים האלה, ואין על מה להצביע מחר". בלשכת אולמרט הבהירו כי בשלב זה לא ידוע על תוכנית לנסיעה נוספת של השליחים לקהיר, להמשך הדיונים מול חמאס בתיווך מצרים.

 

מהעדכונים שנמסרו לשרי הממשלה, עולה כי היום לא תיערך כאמור כל הצבעה, אלא יימסרו סקירות על-ידי ראש הממשלה ויתר הגורמים המעורבים, כדי להבהיר את ההצעות הישראליות וההבנות שמהן חזר החמאס.

 

בטרם יצאה ההודעה לתקשורת, עדכן המזכיר הצבאי כליפי את נועם שליט, אביו של החייל החטוף. לבקשת אולמרט, כליפי התקשר לשליט ואמר לו שעל פניו, אין כרגע עסקה שתביא לשחרור בנו.

 

עוד לפני הודעת ראש הממשלה, בחמאס אמרו שהתנאים שהועלו ביום הראשון לחטיפה, הם אותם תנאים שנדרשים כעת. "לא נהיה מוכנים להסיר שמות מהרשימה ולא נהיה מוכנים לגירוש של אסירים שישוחררו", מסרו מהארגון המחזיק בשליט. 

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 996 ימים.


פורסם לראשונה 16/03/2009 22:58

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. הצעות נדיבות
צילום: AFP
דיסקין, עם שובו מקהיר
צילום: שאול גולן
מומלצים