שתף קטע נבחר

ברק: רוב הבוחרים רוצה שנהיה שותפים להנהגה

יו"ר העבודה טוען כי יש להעביר את סוגיית ההצטרפות לממשלת נתניהו להכרעת מוסדות המפלגה: "טובת המדינה לאור האתגרים הניצבים בפניה מחייבת את מפלגת העבודה לשקול זאת בכובד ראש". ועידת המפלגה תכונס ביום שלישי

אחרי ההכחשות, יו"ר מפלגת העבודה מאשר הערב (יום ד') את הפרסום ב-ynet על אודות כוונתו להביא למוסדות מפלגת העבודה את ההצעות שקיבל מראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו. מלשכתו של יו"ר העבודה נמסר הערב כי "רוב אזרחי המדינה ורוב בוחרי העבודה רוצים לראות את המפלגה שותפה להנהגה".

 

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל, החליט לכנס ישיבת סיעה דחופה ביום שישי הקרוב בבוקר. הישיבה תתכנס בבית המפלגה בתל אביב. ביום שלישי שלאחר מכן תכונס ועידת המפלגה לדיון מקיף בתוצאות הבחירות והמסקנות המתחייבות מהן. הוועידה תדון גם בשאלה האם להצטרף לממשלת הימין בראשות נתניהו. מלשכת מזכ"ל העבודה נמסר כי ההצבעה בשאלות אלו תהיה חשאית.

 

הערב כינס ברק במשרד הביטחון את בכירי העבודה, שלום שמחון, בנימין בן אליעזר, אורית נוקד, מתן וילנאי ועופר עיני, התומכים בכניסה לממשלה. יו"ר

המפלגה מבקש ליצור קואליציה שתפעל בימים הקרובים כדי להביא לאישור מוסדות העבודה את ההצעה להיכנס לממשלת נתניהו.

 

בהודעה מטעמו של ברק נמסר כי ההצעה להיכנס לקואליציה תובא להכרעה בפני המוסדות, רק לאחר שיובהר שדרישות מפלגת העבודה ייענו.

 

"טובת המדינה לאור האתגרים הניצבים בפניה בתחומים המדיניים הביטחוניים הכלכליים והחברתיים מחייבת את מפלגת העבודה לשקול זאת בכובד ראש ולקבל הכרעה במוסדות המפלגה", אמר ברק. "כולנו שליחים של המפלגה. אף אחד איננו עומד מעליה".  

 

מוקדם יותר פורסם ב-ynet כי ברק מתעתד לכנס את ועידת המפלגה כדי להביא לאישורה את כניסתה של העבודה לממשלה. ברק הכחיש בשיחה עם מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל, כי ניהל משא ומתן עם יו"ר הליכוד, אולם זמן קצר לאחר מכן חשף השר שלום שמחון את כוונת היו"ר ואמר ש"ההצעה שהוגשה לעבודה רצינית, ולא וריטואלית".

 

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, הודיע כי הוא מתנגד לכניסתה של העבודה לממשלה: "זה נגד רצון המפלגה ונגד רצון הבוחר".

 

קודם לכן נמשכה הביקורת על היו"ר ברק מבית. שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה כי "הניסיון המתמשך של ברק לזחול לממשלת

ביבי-ליברמן כמוהו כתעודת פטירה למפלגת העבודה". תמיר הוסיפה כי "אין מקום לאפשר לאנשים שאיבדו את האמונה בדרכה של מפלגת העבודה לקבוע את עתידה".

 

בצהריים קרא נתניהו לעבודה להצטרף לממשלתו. "במפלגת העבודה מצויים כוחות מובילים ועתירי ניסיון, שיכולים לתרום רבות בביטחון, בתהליכים מדיניים, בכלכלה ובחברה", אמר. "שילובה של מפלגת העבודה בממשלה, יחזק מאד את הנהגת המדינה בעת הזאת, ויסייע רבות למדינת ישראל להתמודד בהצלחה עם האתגרים הגדולים העומדים בפניה". גורמים בעבודה אמרו כי נתניהו הציע לברק חמישה תיקים - בהם תיק הביטחון, שני סגני שרים וראשות ועדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. "רוצים לראות אותנו בהנהגה"
צילום: דודי ועקנין
עיני. כוח עזר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים