שתף קטע נבחר

ביבי לפואד: "תקבלו כל מה שתרצו"

ראש הממשלה המיועד עובר לאישית לוחצת: אחרי ההבטחות לבכירי העבודה שעברו לתמוך בכניסה לממשלה, התקשר גם למזכ"ל כבל ואמר לו: "אין לך מה להפסיד, בוא ניפגש". ברק: אין לנו מדינה ספייר. המתנגדים חפים משיקולים אישיים?

ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, לא בוחל באמצעים בניסיון להימנע מממשלת ימין צרה. הבוקר (יום ה') התקשר למזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ איתן כבל, וביקש להיפגש עמו בקרוב. זאת לאחר שיחות עם בכירי המפלגה, בהם בנימין בן-אליעזר, בהן הבטיח: "תקבלו את כל מה שתרצו".

 

כבל הוא ממתנגדי הצעתו של יו"ר העבודה אהוד ברק, להצטרף לממשלה. "אתה מכיר את עמדתי", אמר כבל לנתניהו. "אני מכבד אותך, אבל לא אשנה את דעותיי". "בוא נפגש", אמר לו נתניהו, "אין לך מה להפסיד. נשמיע את עמדותינו". יו"ר הליכוד מתכוון לשוחח עם עוד חבר בגרעין הקשה שדורש בתוקף לשבת באופוזיציה, אבישי ברוורמן.

 

כבל נענה לבקשה, ובשיחה עם ynet הסביר: "מן הנימוס להיענות להזמנה של ראש ממשלה מיועד. אני לא מתכוון לשנות את עמדותיי כהוא זה,

 אולם אשמע את מה שיש לו לומר, ואומר לו את מה שיש לי לומר. אני לא מתכוון לנהל איתו משא ומתן. הוא ביקש פגישה, ואני לא יכול לומר לו לא".

 

הסערה בעבודה עלתה מעל פני השטח אתמול, כאשר ברק כינס במשרד הביטחון את בכירי העבודה, שלום שמחון, בנימין בן אליעזר, אורית נוקד, מתן וילנאי ועופר עיני, התומכים בכניסה לממשלה. "רוב אזרחי המדינה ורוב בוחרי העבודה רוצים לראות את המפלגה שותפה להנהגה", הוא מסר בהודעה לתקשורת.

 

ברק: פוליטית מצבי מסובך

הבוקר אמר ברק ברשת ב' של קול ישראל כי שלומו האישי בסדר גמור, אבל מבחינה פוליטית הוא "מסובך". לדבריו, "סדר העדיפויות האמיתי במדינת ישראל הוא קודם כל המדינה אחר כך המפלגה ובסוף אנחנו. אין לנו מדינה ספייר".

 

ברק אמר כי אינו מקבל את החלוקה למחנות בעבודה: "כאילו אני ושלום שמחון, פואד בן אליעזר, מתן, אנחנו נדבקים לכיסאות, ואילו מתנגדנו, שאיימו עד הבוקר בקרע גדול, בפילוג חלילה, הם כולם אלטרואיסטים שרואים רק את טובת המדינה לנגד עיניהם, אין שם שום שיקול אישי, שום אגו - אני לא מקבל את החלוקה הזאת".

 

השיחה בין נתניהו לכבל הבוקר היא עוד עדות למנהיגותו הרופפת של ברק, שמתקשה לשכנע את חברי סיעתו לתמוך בעמדותיו. החלטתו של נתניהו ליצור קשר ישיר עם בכירי העבודה נובעת, כך נראה, מתוך תחושה לפיה גם אם ברק יצליח להעביר בוועידת המפלגה את ההצעה להצטרף לממשלה - ספק אם יביא עמו לקואליציה את כל חברי הסיעה.

 

כבל אמר הבוקר כי בכוונתו לכנס את הוועידה ביום שלישי הקרוב, למרות חוות דעתו של היועץ המשפטי של העבודה, עו"ד יורם אברהמי,

 הטוען כי חוקת המפלגה קובעת שיש לכנס את הוועידה תוך שלושה שבועות מהיום שהוחלט על כך.

 

הוא אמר כי "הנושא שעל הפרק חשוב מדי מכדי שנוכל לאפשר לנושאים פרוצדורליים לקבוע לנו את לוחות הזמנים". אברהמי, שבימים כתיקונם הוא איש אמונו של כבל, טען: "לא אאפשר לרמוס את חוקת המפלגה, ויש לקיים את הפרוצדורה הקבועה אשר בסופה תכונס הוועידה רק בעוד שלושה שבועות. לוח הזמנים של נתניהו לא רלוונטי לעניין זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. לא בוחל
צילום: גיל יוחנן
בן אליעזר. יקבל הכל?
צילום: AFP
כבל. לא מסרב לשמוע
צילום: דודי ועקנין
ברק. לוחץ לכיוון הממשלה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים