שתף קטע נבחר

עדות דרמטית: הנערה שתחזק את זדורוב?

במשפט רצח תאיר ראדה העידה נערה בת 17, שסיפרה כי ביקרה בתאי השירותים לאחר הרצח, וראתה בתא הנעול נעליים של נער או נערה - שאינם של תאיר - ולידם כתמי דם. "זה ממוטט טענות הפרקליטות", אמרו בהגנה

עדות של א', נערה בת 17, עשויה לשפוך אור חדש על פרשת רצח תאיר ראדה . תלמידה מבית הספר שבו נרצחה תאיר העידה הבוקר (יום ה') וסיפרה על ביקורה בזירה מעט אחרי המועד שבו בוצע לכאורה הרצח בידי הנאשם רומן זדורוב. לדבריה, תא השירותים שבו דווח כי הגופה נמצאה היה פתוח, ובתא השלישי הסמוך שהיה נעול - הציצה והבחינה בדמות עם זוג נעלי אולסטאר וטיפות דם מסביב.

 

גופתה של תאיר נמצאה בתא השירותים השני במספר. התא היה נעול וראדה עצמה נעלה נעליים מסוג פומה. עדותה של א', שהופיעה היום בפני הרכב בית המשפט המחוזי בנצרת, מעלה תמונה שונה. לטענתה, מעט סמוך לשעה 14:05 ביום הרצח - נכנסה לשירותים כדי לשטוף פנים,

 תא השרותים הראשון היה פתוח, כמוהו גם השני, אך השלישי והרביעי היו סגורים. "אני אדם סקרן מטבעי, דפקתי, אף אחד לא ענה לי, וזה די הלחיץ אותי", הסבירה.

 

הנערה מסרה את עדותה בקור רוח, למרות שעורכת הדין מהתביעה, שילה ענבר, הקשתה עליה. "למה דפקת? לוקחים נייר והולכים", שאלה, והוסיפה בעוקצנות: "כל פעם שאת נכנסת לשירותים והתא השלישי נעול, את מסתכלת מתחת לדלת?" הנערה חזרה והסבירה: "סקרנות".

 

אז התערב השופט יצחק כהן, ענה לנערה ושאל: "האם יש סיכוי שהתבלבלת בין הזכרון לבין מה שאת יודעת היום"? והעדה השיבה בביטחון: "לא".

 

"איך בדיוק ראית מה יש מתחת לדלת?"

הנערה הייתה אמורה להעיד מטעם התביעה, אך בפרקליטות ויתרו על עדותה, ובהגנה ביקשו לזמן אותה כדי להשיב במשפט לשאלות של עורך הדין דוד שפיגל. לדבריה, לא הבחינה האם בתא הנעול היו נער או נערה והאם ישבו או עמדו - אך טענה שהרגליים נטו ימינה מהכיוון בו היא הסתכלה עליהן, והוסיפה כי מדובר בנעליים במידה קטנה, "36, אולי 37".

 

התביעה המשיכה לנסות לקעקע את העדות, והמשיכה לשאול - למשל האם בכל פעם שהיא נכנסת לשירותים, היא בודקת אם התאים האחרים סגורים או פתוחים.

 הנערה לא התבלבלה, ואמרה שבדרך כלל היא שמה לב לפרטים. "זכרת שאלו היו נעלי אולסטאר מהשנייה הראשונה? אולי האולסטאר עלה בשיחות עם חברים"?, שאלה עו"ד ענבר, והעדה ענתה: "לא. בזה אני בטוחה. ילד בגילי יודע לזהות מה זה אולסטאר. אני נועלת אישית את הנעליים האלה, אני יודעת לזהות אותן".

 

בתום עדותה ביקש השופט חיים גלפז שתדגים כיצד התכופפה והציצה מתחת לדלת. לאחר שעשתה זאת, השופט הרים גבה: "אני לא אומר שאת לא מדברת אמת, אך כל המרחק בין הדלת לרצפה הוא 7 ס"מ, איך אפשר לראות מהגובה הזה של 40-50 ס"מ?"

 

לדברי פרקליטו של זדורוב, דדו שפיגל, "אין לעדה שום מניע להמציא סיפורים, עדותה ממוטטת את כל התיאורה של התביעה ומחזקת את הטענות שלנו שהרצח לא בוצע בתא השירותים עצמו".

 

הוא הוסיף כי "אם הרצח אכן בוצע בתא 2, והעדה התבלבלה, הרי שהרוצח היה בשעה זו עם המנוחה. ומכאן שזדורוב אינו הרוצח. לחילופין, לומדים שהרצח כלל לא בוצע בתא 2 אלא מחוץ לשם, ובזמן הזה כבר הספיקו לנקות את הדם, ולאחר מכן העבירו אותה לתוך תא 2".

 

שישה עדים נוספים היו אמורים להעיד היום, ביניהם ארבעה נערים שסירבו לעשות כן - ובית המשפט קבע כי יש להוציא לעדים צווי הבאה.

 

ההגנה הגישה עדויות של שתי מורות ומכל אחת מהן עולה כי יום לאחר הרצח נכתב על גבי פלקטים שהכינו תלמידים: "תאיר, היום שלך הגיע", ועל פלקט אחר נכתב: "הגיע זמנך". עדויות אלו מצטרפות לשורה ארוכה של טענות דרכן מבקשת ההגנה להוכיח כי נערים אחרים רצחו את תאיר, ולא זדורוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רומן זדורוב, הנאשם ברצח
צילום: חגי אהרון
צילום: אביהו שפירא
תאיר ראדה. נרצחה בבית הספר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים