שתף קטע נבחר

חשד בדרום: הוצת מטוסו של ראש מועצת עומר

שריפה פרצה במטוס קל השייך לראש מועצת עומר, פיני בדש, ולכמה אנשים נוספים. כלי הטיס נשרף כליל. בדש, ששלוש ממכוניותיו הוצתו בעבר, מאשים את הבדואים הגרים סמוך ליישובו

מי מנסה לקצץ את כנפיו של ראש המועצה? מטוסו הפרטי של ראש מועצת עומר, פיני בדש, עלה הלילה (יום ו') באש במנחת שדה תימן שבנגב. כבאים שהוזעקו למקום כיבו את השריפה, אך למטוס הקל נגרם נזק כבד. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות השריפה ובין היתר נבדק חשד כי המטוס הוצת.

 

בשעת לילה התקבל דיווח על השריפה שפרצה במטוס צסנה וכוחות כיבוי מתחנת באר שבע הגיעו למקום. "כשהגענו לזירת האירוע הבחנו במטוס קל שחנה בסמוך למסלול ההמראה. הוא בער כולו ונגרם לו נזק רב", סיפר ל-ynet מפקד צוות הכיבוי בתחנת באר שבע, איתן גיל, שהוסיף כי המטוס נמצא במקום מספר ימים. 


המטוס נשרף כליל

 

בדש חולק את הבעלות על המטוס עם מספר אנשים נוספים. שריפות אינן זרות לראש מועצת עומר, ששלוש מכוניות שלו הוצתו לאורך השנים. לטענתו, האשמים בתקרית הם תושבים משבט טרבין הסמוך, המסרבים להתפנות משטח המיועד להרחבת היישוב עומר.

 

לפני כשנה וחצי אף נזרק רימון רסס לעבר משרדי המועצה, אך זה לא התפוצץ ולא היו נפגעים. לאחרונה אף הוצתו כמה כלי רכב גדולים העובדים בשטח המיועד לפיתוח. כמו כן המועצה חסמה את השער על דרך הכניסה לאזור השבט הבדואי מכיוון עומר, דבר היצר חיכוכים ומתחים רבים.

 

"יש פה מלחמה של ממש", אמר בנחרצות בדש. "לבית שלי יש אבטחה 24 שעות ביממה ואני הולך עם נשק צמוד. במדינה הזו צריכים להתעורר ולהבין שבנגב יש מדינה בתוך מדינה. האלימות של הבדואים צריכה להיגמר".

 

בדש טען כי לשכנים הבדואים יש פיתרון אחר וכי יותר מ-90 אחוז מהם עזבו את האזור. "אבל נוצר סכסוך פנימי", הוא מדגיש. "המעט שנותרו עושים

בלגן, אבל זה לא ירתיע אותי ולא יימנע את המשך הפינוי. כדאי להם להתפנות כמו יתר המשפחות, אחרת יתבצע פינוי בכוח והם יפסידו את הפיצויים שלהם".

 

בשבט טרבין דוחים את טענותיו של ראש מועצת עומר. "מדוע הוא קושר אותנו לדברים האלה?" שאל יו"ר הוועד המקומי, אנואר טרבין. "אנחנו מאמינים במערכת המשפט במדינה ונילחם בו על פינוי השטחים עד לבית המשפט העליון. אני לא הולך להתפנות מהמקום הזה. כששואלים אותי מדוע אני לא מתפנה, אני עונה להם שאני צריך להישאר פה. זה הבית שלי, גדלתי פה מאז שנות ה-60 כי המדינה הביאה אותי לפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אש במנחת, הלילה
צילום: מאיר אזולאי
מאשים את השכנים. בדש
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים