שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "הארכה שקיבל נתניהו - ארכה להשבת שליט"

  באוהל המחאה מול מעון ראש הממשלה מתקיימת הערב קבלת שבת נוספת בהשתתפות נועם שליט, רגע לפני שמציינים 1,000 ימים לחטיפתו של גלעד. חאלד משעל מאיים: נחטוף עוד חיילים

  שעות ספורות לפני שמשפחת שליט מציינת אלף ימים לנפילתו בשבי חמאס, קיימו הערב (יום ו') קרוביו של החייל החטוף, גלעד שליט, קבלת שבת נוספת במאהל המחאה מול מעונו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בירושלים. מחר צפויה המשפחה לעזוב את המאהל ולשוב לביתה שבמצפה הילה.

   

  ליד כסאו של נועם שליט הוצב כסא ריק עם תמונתו של גלעד. יו"ר מטה המאבק, חזי משיטה, אמר ל-ynet כי "לפני אלף ימים התחלנו עם ספרה אחת במניין וכעת אנחנו כבר עם ארבע ספרות". משיטה הביע תקווה שהארכה שקיבל ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, למלאכת המרכבה תקדם את שחרור החייל החטוף.

   

  "הממשלה קיבלה שבועיים נוספים על-מנת לפתור את הבעיה ולהחזיר את גלעד", אמר משיטה. "אני מקווה ששני הדברים יחד, יום האלף לנפילתו בשבי והארכה שקיבל נתניהו, יאפשרו לממשלת ישראל להוכיח עשייה באותו המרץ של השבועיים האחרונים, על מנת לסיים את המו"מ".


  קבלת השבת. המשפחה תחזור מחר למצפה הילה (צילום: גיל יוחנן) 

   

  הפעילים באוהל המחאה מתכוונים לערוך הלילה טקס קצר, שבו יוחלף השלט עם מניין ימי השבי למספר 1,000. משפחת שליט תעזוב אמנם את המאהל, אך קבוצה של כמה עשרות בני נוער הודיעו כי בכוונתם להמשיך ולהפעיל את מאהל המחאה ללא הגבלת זמן.

   

  משעל מאיים: נחטוף עוד חיילים

  ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, התייחס לכשלון המגעים לשחרורו של שליט. בראיון לעיתון "סידני מורנינג הראלד" סירב משעל לקבל אחריות על כישלון המגעים ואמר, כי "הישראלים לא לומדים. כשהם מסרבים לשחרר אסירים, זה מאלץ את הפלסטינים לנקוט אמצעים אחרים למען מטרה זו - כולל חטיפת עוד חיילים ישראלים".

   

  הוא התייחס למספר האסירים שבחמאס דורשים לשחרר תמורת שליט, לעומת עסקת ג'יבריל ב-1985 - שבה שוחררו כ-1,150 עבור שלושה חיילים. "מספר האסירים הפלסטינים אז היה נמוך ביחס לימים אלה", אמר. "מספר האסירים שאנחנו דורשים תמורת שליט הוא עשירית ממספר האסירים הכלואים בישראל".

   

  משעל התייחס גם לעובדה כי ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, עמד בראשות הממשלה ב-1997, בעת הניסיון הכושל לחסלו בירדן. "אנחנו לא יכולים לקבוע מדיניות על בסיס טינה אישית", אמר משעל, "יש לנו ניסיון עם נתניהו כראש ממשלה והפלסטינים אינם חוששים מסיבוב נוסף".

   

  מוקדם יותר פרסם העיתון הערבי-לונדוני "אל-חיאת", כי גורמים מצרים טוענים שעסקת שליט "טרם הוכרעה"

  וכי ההחלטה המכרעת בעניין זה תתקבל טרם עזיבתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, את משרתו. בעניין זה ציינו המקורות כי ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, זקוק לשבועיים נוספים לצורך השלמת הקואליציה.

   

  המקורות כינו את הודעת ישראל מהשבוע על הפסקת המשא ומתן עם החמאס "תמרון שנועד ללחוץ על חמאס". בחמאס חוששים מהיוזמה לשנות לרעה את תנאיהם של האסירים הביטחוניים הפלסטינים, בעקבות פיצוץ המשא ומתן . "אם ישראל תקשיח את תנאי כליאתם של האסירים, חמאס יגיב בהקשחת התנאים שלו בעסקת שליט", אמר שלשום ל-ynet גורם בכיר בחמאס והזהיר כי כל ניסיון מסוג זה יהפוך את החייל החטוף ל"רון ארד חדש".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נועם שליט, הערב
  צילום: גיל יוחנן
  קבלת שבת באוהל המחאה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים