שתף קטע נבחר

סוכל פיגוע: מכונית ממולכדת בלב המפרץ

המטענים נמצאו במכונית סובארו ליד הקניון לב המפרץ, בעקבות פיצוץ חלקי. כוחות גדולים של משטרה וחבלנים ניטרלו את המטענים. המשטרה פינתה חלק מהקניון

פיגוע סוכל ליד קניון לב המפרץ. מכונית ממולכדת במספר מטענים הוחנתה ליד קניון לב המפרץ. חבלני המשטרה ניטרלו במשך כל שעות הערב (שבת) את המטענים. החבלנים הוזעקו למקום בעקבות פיצוץ שנשמע ממכונית סובארו B4 כהה, השייכת לתושבת ירושלים, בחניון החיצוני של הקניון.

 

לחבלנים התברר כי חלק ממטען גדול התפוצץ, ואילו חלקו נותר שלם. כמו כן נמצאו סביבו מטענים נוספים. המשטרה פינתה את הקניון, מחשש לפגיעה באזרחים.


מכונית הסוברו הממולכדת, הערב בחיפה (צילום: שי וקנין)

 

מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב שמעון קורן, קיים תדרוך במקום הארוע: "סמוך לשעה 20:30 הערב נשמע פיצוץ בסמוך לקניון לב המפרץ. הפיצוץ הביא להזרמת כוחות משטרה גדולים ובמהלך חיפוש התגלו מספר מטעני חבלה נוספים בתוך הרכב. עסקנו בסריקות נרחבות על מנת למצוא את האדם שהחנה את הרכב ובמקביל פעלו החבלנים לנטרול המטענים הנוספים שהתגלו ברכבים. אנו בודקים מול שירות הביטחון הכללי את הנושא וההערכה כעת היא שמדובר במטען חבלה שהונח על רקע פח"עי".

  

מפקד משטרת מרחב חוף, תת-ניצב רוני עטיה, התייחס להנחת המטען: "הפיצוץ הראשון שנשמע גרם רק לחלק מחומר הנפץ להתפוצץ. חשוב להדגיש שמדובר בחניון חיצוני ולא באחד מהחניונים התת-קרקעיים או העיליים של הקניון, לכן הרכב הזה לא עבר בידוק ביטחוני והמטען לא התגלה מבעוד מועד. המטען שנמצא גדול מאוד שיכול היה לגרום לנזק רב לנפש ולרכוש. אנו צפויים לערוך הערכת מצב מול הנהלת הקניון הזה ומול קניונים נוספים באזור על מנת לגבש נהלים לגבי העתיד. רישומי הרכב מראים כי הבעלים של הרכב היא תושבת העיר ירושלים וכעת אנו בודקים אם הרכב עדיין בבעלותה וכן מי החנה אותו במקום".

 

קניון לב המפרץ פונה מרוב המבקרים. במקום היו באותה השעה אלפי מבקרים. הוקם חפ"ק שכלל עשרות כלי רכב משטרתיים, מכבי אש ואמבולנסים. מסוק משטרתי ריחף ממעל. כביש ההסתדרות נסגר לתנועה לשני הכיוונים ובמקום נוצרו עומסי תנועה כבדים.

  

ארגון בשם "חופשיי הגליל" קיבל אחריות לאירוע, אך אמינותו שנויה במחלוקת, ובעבר כבר קיבל אחריות גם למעשים פליליים כמו רצח השופט עדי אזר.

  

ביום ראשון שעבר נרצחו שני שוטרים בפיגוע ירי סמוך ליישוב משואה שבבקעת הירדן. המחבל או המחבלים פתחו באש מטווח קצר לעבר הרכב שבו נסעו השוטרים לכיוון דרום. הנהג איבד שליטה וסטה לצד הדרך. נהג רכב צבאי שנסע במקום גילה את המכונית בצד הדרך. בידי מערכת הביטחון תשע התרעות ממוקדות על כוונת ארגוני מחבלים לבצע פיגוע. הן מצטרפות לעוד עשרות התרעות.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע שסוכל
צילום: שי וקנין
כוחות רבים נפרשו במקום
צילום: שי וקנין
מומלצים