שתף קטע נבחר

חדש ב-Gmail: לבטל מייל שנשלח

שלחתם בטעות מייל מביך לאדם הלא נכון? כעת אפשר לבטל את השליחה, אבל רק אם אתם מהירים מספיק כדי ללחוץ על הכפתור תוך חמש שניות

גוגל מוסיפה לשירות המייל שלה תכונה חדשה: אפשרות לביטול מייל שזה עתה נשלח, באופן מיידי, על כך דווח בבלוג הרשמי של החברה. שלחתם את המייל לאדם הלא נכון, או שפלטתם סוד אסור? אם אתם מהירים מספיק, אפשר לבטל את המבוכה בקליק.

 

"לעתים אני שולח מייל ומבחין מייד בטעות. אני נוטה לשכוח לצרף קובץ, או שולח מייל על מסיבת הפתעה למי שיש לה יום הולדת. אפשר לסגור מייד את הדפדפן או לכבות את המחשב, אבל Gmail תמיד ינצח במירוץ הזה", כותב מייקל לגט, מעצב חוויית משתמש בגוגל. החיסרון של הפיצ'ר החדש - צריך להבחין בטעות מהר מאוד - תוך חמש שניות בדיוק. לאחר מכן, לא ניתן יהיה להחזיר את הגלגל לאחור ולהעלים את המייל.

 

הביטול הוא עדיין בגדר תכונה נסיונית, שזמינה במסגרת Gmail Labs. כדי לאפשר את ביטול שליחת המיילים, יש להיכנס ל-Settings (הגדרות). מסמנים ב-V את האפשרות של Undo Send. כעת, בכל פעם שתשלחו מייל חדש, יופיע בחלקו העליון בפס צהוב כפתור של Undo (בטל).

 

ברשתות דואר משרדיות מסוג Exchange של מיקרוסופט ניתן לעתים לאחזר (recall) מייל שכבר נשלח והגיע ליעד, אך גם אצלן אין פיתרון אמיתי למבוכה. ההודעה שנקראה בטעות מגיעה בכל מקרה לתיבה של הנמען ולא נעלמת, אך בנוסף אליה מתקבל עוד מייל שמודיע כי ההודעה הקודמת מבוטלת. גם השירות של גוגל מהווה, לדברי החברה, סוג של כפתור פאניקה בלבד. עדיף תמיד לקרוא פעמיים את המייל טרם הלחיצה על הכפתור "שלח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבטל מייד אחרי השליחה. Gmail
מומלצים